Reklamlar
Politika 2017-03-02 15:23:54 Karakaya

YPG Münbiç'i Terkedecek Vuracağımızı Söyledik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Münbiç açıklaması yaptı bölgede bulunan YPG'nin çekilmesi gerektiğini çekilmezse vuracağımızı önceden belirttik dedi. ABD'nin çekilme sözlerini hatırlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bölgede YPG'nin çekilmesini istediklerini söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Münbiç operasyonu ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, "YPG çekilmezse vuracağımızı söyledik" ifadelerini kullandı.

YPG ÇEKİLMEZSE VURACAĞIMIZI SÖYLEDİK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin daha önce verdiği çekilme sözlerini hatırlattı ve "El Bab'dan sonra  Münbiç'e doğru gideceğiz. Operasyon henüz başlamadı, taciz ateşi olabilir. ABD askerlerinin o bölgede olduğunu biliyoruz.  Münbiç'den YPG'lilerin çekilmesini istiyoruz. Çekilmezlerse vuracağımızı daha önce söyledik" dedi.

SURİYE'NİN GELECEĞİ RİSKE ATILIYOR

ABD ile  Rakka operasyonunu görüştüklerini belirten Çavuşoğlu, "Bazı askerlerden farklı açıklamalar oluyor. Daha önce Kongre'deki açıklamalarda  PKK ve YPG'nin bir farkı olmadığını söylemişlerdi. YPG ile bu operasyonları yapmak,  Suriye'nin geleceğini riske atmak demektir. Bir terör kampının oluşmasını sağlamaktır. Bizim bu konudaki tutumumuz son derece nettir, katıdır" ifadesini kullandı.

ABD YPG'Yİ MÜTTEFİK OLARAK SEÇMEDİ

En yetkili kişilerin konuyu görüştüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, gelen bir soru üzerine "Burası ABD'nin toprakları değil, biz ABD askerleriyle niye karşı karşıya gelelim? Eğer ABD YPG'yi müttefik olarak seçerse o başka. Öyle bir anlaşma olmadığını biliyoruz" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek