Reklamlar
Teknoloji 2016-12-29 14:13:38 Karakaya

Yenilenebilir Enerjiyle Yüzdürdüler

Ülkemiz'de ve dünya'da ülkelerin insanların en çok ihtiyaç duyduğu kavram enerji üretimi. Üretim elde edebilmek için bir çok ülke yeraltı kaynaklarını kullanmak zorunda kalsada yenilenebilir enerjiyi yeni yeni kullanmaya öğrenmeye başlıyor.

 

Dünyamızın enerji kaynağı güneş yaydığı ısı ve ışık ile her gün yenilenebilir enerji üretiyor. Bu enerji kaynağı yeni yeni bir çok ülkede kullanılmaya başlandı. Depolanan enerji elektriğe dönüştürülerek bir çok ev ve vasıta hareket ettiriliyor yeraltı kaynakları daha az tüketiliyor.

Dünya üzerinde en önemli yeraltı kaynağı petrol bir çok enerji üretiminde kullanılıyor. Kömür, doğalgaz ile birlikte enerji üretiminde büyük öneme sahip olan petrol'ün ilerleyen yıllarda tükeneceği biliniyor. İnsanlar yenilenebilir enerjilere yönelerek Güneş'in yaydığı ısı ve ışığı kullanmaya başladı.

Yapılan paneller ile güneş'in dünyaya gönderdiği enerjiyi çeken depolayan paneller elektrik üreterek deniz üzerinde ve tekneyi hareket ettirmeyi başardı. Normal de motor gücüne katılan petrol ile hareket ettirilen tekne bu sefer güneş'in verdiği enerji ile hareket ettirildi. Çevreyi koruyan bu enerji doğayı kirletmedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek