Reklamlar
Hayat 2017-01-05 12:47:46 Karakaya

Yavru Zürafa Direnç Göstersede Kaçamadı

Vahşi doğada yetişkin hayvanlar yavrularını korumak için büyük çaba sarfeder. Özellikle otçul olan vahşi hayvanlar bölgede bulunan vahşi etçil hayvanlara karşı çok daha dikkatli olmak zorundadır.

 

Doğanın etçil ve yırtıcı hayvanları avlanma konusunda önceliği her zaman yavru hayvanlara, zayıf ve yaralı hayvanlara vermiştir. Yakalaması kolay yorulmadan bir av yapacağını düşünerek hareket eden vahşi hayvanlar doğanın acımasızlığını bir kez daha gösteriyor.

Annesinin yanında kendisin güvende hissede bir yavru zürafa aslan sürüsü karşısında çaresiz kaldı. Uzun boyu avantaj sağlasada aslan'ın kuvvetine karşı çaresiz kalan yavru zürafa annesinin yanından ayrılmasıyla aslanların açık hedefi oldu. Durum karşısında mücadeleyi elden bırakmayan yavru zürafa uzun boyunun avantajıyla aslana karşı direnç sağladı.

2 saat boyunca aslana karşı direnen yavru zürafa sonunda pes ederek aslan sürüsüne yem olmaktan kaçamadı. Uzun boyunun avantajını kullansada güç direnci zayıflayan zürafa aslan sürüsüne yem oldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek