Reklamlar
Dünya 2017-03-20 16:14:24 Karakaya

Vietnam'da Sarhoşlar Şehri Sular Altında Bıraktı

Su rezervi vanalarını açan sarhoşlar Phu Yen'i sular altında bıraktı. Bölgede hasat edilmiş mahsuller ve tarlaların sular altında kaldığı zararın 13 bin dolar olduğu ifade edildi. Su rezervinin açılmasıyla 2,5 milyon metreküp su tarlalara ve hasat edilen mahsulün üzerine aktı. Kaybolan su miktarının 800 olimpik havuzu dolduracak kadar olduğu belirtildi.

Üç sarhoşun bir su rezervinin vanalarını açmasıyla iki ilçe sular altında kaldı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre 13 bin dolarlık zarar oluştu.

ŞEKERKAMIŞI TARLALARI SULAR ALTINDA KALDI

Vietnam'ın merkez bölgelerinden Phu Yen'de bulunan şekerkamışı tarlaları ve hasat edilmiş tonlarca mahsul, yerel polisin açıklamalarına göre üç sarhoşun bir su rezervinin vanalarını açmasıyla 2.5 milyon metreküp suyun altında kaldı.

Kaybolan su miktarının 800 olimpik havuzu dolduracak kadar olduğu belirtildi.

150 TON HASAT EDİLMİŞ ÜRÜN

Olay, üç sarhoşun Suoi Vuc bölgesinde yer alan rezervin kontrol merkezine girerek rezervdeki suları boşaltmasıyla 20 hektarlık şeker kamışı tarlası ve yaklaşık 150 ton hasat edilmiş mahsul sular altında kaldı.

Olay esnasında tarlalarında çalışan 10 çiftçi çeşitli yükseltilere tırmanarak hayatlarını kurtardılar.

GÖREVLİLER 800 METRE UZAKLIKTA

Rezerv yetkililerinnin açıklamasına göre, olay esnasında rezervde bulunan güvenlik görevlileri yaklaşık 800 metre uzaktaki başka bir istasyonda olmaları sebebiyle saldırganları durduramadılar.

Polis tarafından yakalanan üç kişinin sorgularının devam ettiği duyuruldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek