Reklamlar
Gündem 2017-04-21 10:47:08 Karakaya

Van Dağcılık Sporu İçin Elverişli Güvenli Yer

Davet üzerine Van'a gelen Milli Dağcı Tunç Fındık, Erek Dağına tırmandı. 3,200 metre yükseklikteki Dağ'a tırmanan Milli Dağcı, Van'ın spor için güvenli ve elverişli bir yer olduğunu belirtti. Sabah vakti tırmanışa başlayan Milli Dağcı zirveye çıktı çektiği fotoğrafı paylaştı.

Van Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün daveti üzerine kente gelen Milli Dağcı  Tunç Fındık, Patika Doğa Sporları Kulübü üyeleri ile birlikte Erek Dağı'na tırmandı. Fındık,  Van ve çevresindeki dağların dağçılık sporu için çok elverişli olduğunu söyledi.

VAN'DA DOĞA SPORLARI AKTİVİTELERİ EN UYGUN YER

Van Kültür ve Turizm Müdürlüğünün turizm haftası etkinlikleri için  Van'a gelen  Milli Dağcı  Tunç Fındık, Patika Doğa Sporları Kulübü üyeleri ile birlikte 3 bin 200 metre yüksekliğindeki Erek Dağı'na tırmandı.  Sabah saatlerinde çıktığı dağda zirve yapan Fındık 3 bin 200 metrede hatıra fotoğrafı çekip zirve defterine not yazdı. Tüm dağçıları  Van'a davet eden Fındık, "Van, çok güzel bir yer. Tanıtılması önemli. Doğu dağlarının ne kadar güzel ve değerli olduğunu her seferinde söylüyorum.  Van gerçekten çok güzel bir coğrafyaya sahip.  Yazın kaya tırmanışı, dağlara tırmanış, uzun mesafeli yürüyüşler, kışın da donmuş şelale tırmanışları, kış çıkışları gibi doğa sporu aktiviteleri için çok ideal bir yer" dedi.

İNSANLARA İLETMEK İÇİN VAN GÜVENLİ BİR YER

Van'ın güvenlik anlamında huzurlu bir il olduğunu insanlara iletmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ da şunları söyledi:

TURİZM HAFTASINDA FARKINDALIK

"Turizm Haftasında bir farkındalık oluşturmak amacıyla  Tunç Fındık'ı ilimize davet ettik. Kendileri de bizi kırmadı geldi ve Erek Dağına tırmanış gerçekleştirdiler. Ardından da kısmet olursa Artos Dağı tırmanışını gerçekleştirecekler. Eğer  Tunç Fındık  Van'a kadar gelebiliyorsa, eğer Erek Dağı'na ve Artos Dağı'na tırmanıyorsa, demek ki şehir olarak güvenli bir şehir. Ben bu duygularla bizleri kırmayıp buraya kadar geldiği için  Tunç Fındık'a teşekkür ediyorum."

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek