Reklamlar
Dünya 2017-03-20 14:13:28 Karakaya

Uzaya Gönderilen Kapsül Geri Döndü

Uzaya gönderilen kapsül geri döndü. Topladığı veriler ile başarılı bir geri dönüş yapan kapsül içeriği incelenmesi için araştırmalar başladı. Uzayın derinliklerini araştırması için gönderilen SpaceX kapsülü başarılı şekilde dünya yüzeyine iniş yaptı.

 

Amerikan Havacılık Şirketi SpaceX Dragon isimli uzay kapsülünü başarılı şekilde dünya'ya indirdi. Topladığı veriler konusunda detaylı açıklama yapılmazken kapsül incelenmesi için SpaceX merkezine götürüldü.

SpaceX'in uzay kapsülü Dragon hakkında açıklama yapan NASA kapsülün California açıklarına Pasifik okyanusuna paraşütle indiğini inişin başarılı olduğunu bir kaza yaşanmadığını belirtti.

Florida'dan fırlatılan Dragon uzay kapsülü, uzay da görevi veri toplamak olduğu topladığı veriler ile görevini tamamladığını dünya'ya iniş yaptığı belirtildi. NASA'nın uzay bilimi konusunda partneri olan Orbital ATK Florida uzay üssünden yeni bir uzay mekiği fırlatacak. Uzay mekiği içinde hangi malzemeler olduğu söylenilmedi gerekli malzemeler ile uzay istasyonundan fırlatılmayı planlandığı açıklandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek