Reklamlar

TÜP BEBEK TEDAVİ MERKEZLERİ

Tıp alanında gelişmiş bir çok ülkede Tüp bebek tedavisi ile ilgili yasal düzenlemeler bulunur. Bu düzenlemelerin bazıları katı kurallardan oluşurken bazıları ise daha esnek davranmışlardır. K.K.T.C. yani kısa ismi ile Kıbrıs’dabu konuda en esnek ülkelerden olması nedeniyle Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi en önemli tedavi merkezlerini bünyesinde barındırmaktadır. Bunun sebeplerinden biri ülkemiz de dahil bazı ülkelerde sadece evli çiftlere tüp bebek tedavisi uygulanmasıdır. K.K.T.C.’de bu konu ile ilgili bir engelleme yoktur. Yine ülkemizde uygulama için transfer sayısında yani anne rahmine aktarılacak embriyo denemesinde engeller konulmuşken K.K.T.C.’de 3 kez deneme yasal olarak mümkündür. Bunlar gibi bir çok nedenden dolayı Kıbrıs Tüp Bebek konusunda oldukça ileri seviyelere ulaşmıştır.

Özellikle bazı Avrupa ülkelerinde de yine yasal engeller arasında 40 yaş üstü bayanlara tüp bebek tedavisinin yasak olması nedeniyle bu hastalar Kıbrıs Tüp Bebek merkezi ile tedavi olmaktadırlar.

Teknolojik imkanların tam olarak kullanılarak oluşturulan laboratuvarlar ve deneyimli doktorlar tedavi sürecinde büyük öneme sahiptir.  Deneyim ile kaliteli ekipmanların birleşimi ile büyük başarılara imza atmış olan Doğuş Tüp Bebek Merkezi en çok edilen Kıbrıs Tüp Bebek hastanesi olarak dikkat çekmektedir.Belli evrelerden oluşan tüp bebek tedavisi başarı ile tamamlanmış ve ortaya çıkan embriyo anneye aktarılmış olsa ve anne adayı üzerinde yapılan tetkiklerde bir sorun tespit edilememiş olsa bile sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek mümkün olmayabilmektedir. Bu duruma en büyük sebep her ne kadar tüp bebek tedavisi ile birçok gelişme sağlanmış olsa da keşfedilmeyen bir takım hastalıkların olmasıdır. Henüz tedavisi bulunamayan bu hastalıklar nedeniyle anne adayında tüm analizler yapılsa ve tedavi yöntemleri tam anlamda uygulansa bile tam olarak tedavi gerçekleştirilemediğinden başarısız sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Tüp bebek tedavisinin başarısız olma sebeplerinden bir tanesi de anne adayının embriyo kendisine aktarıldıktan sonra tamamen kontrol kendisinde olmasına rağmen yeteri kadar dikkat etmemiş olması nedeniyle gelişim tamamlanmadan embriyo kaybedilebilmesidir.

Kontrol anne adayına geçtikten sonra onun yapacağı en ufak bir yanlış hareket amaca ulaşamadan sona gelinmesine neden olabilir. Bu aşamada doktorun yapabileceği pek bir şey yoktur. Yapması gereken tek şey anneye yapması gerekenleri iyi anlatmasıdır. Bu dönem tamamen doktor açısından kontrolsüz dönemdir.

Bu anlatılanlar hayal kırıklığına neden olmamalıdır. Ancak kesin olarak bebek sahibi olacağım umudu taşımak yerine büyük ihtimal bebeğim olacak diye düşünmekte fayda vardır. Yoksa tedavi sonrası başarısız bir sonuçta çok büyük psikolojik sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Doğuş Tüp Bebek Merkezi tedaviye başlamadan önce modern tıp tarafından sunulan tüm imkanları kullanarak olumsuz sonuçlara neden olan tüm bilinen sebepleri çözüme kavuşturarak tedaviye başlar. Bu da büyük bir emek ve fedakarlık sonucunda olur.

DOĞUŞ TÜP BEBEK MERKEZİ İLECİNSİYET SEÇİMİ

Doğal yollardan daha önce bebek sahibi olmuş ancak belli bir cinsiyeti özellikle çok isteyen ya da ilk bebeklerinin belli bir cinsiyette olmasını isteyen çiftler için büyük uğraşlar sonucunda geliştirilmiş bir yöntem bulunmaktadır. Cinsiyet seçimiolarak adlandırılan bu yöntem ile çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

Dünyada bazı ülkelerde yasak olan tüp bebek ile cinsiyet seçimi tedavisi Kıbrıs’da faaliyet gösteren Doğuş Tüp Bebek Merkezi tarafından başarı ile uygulanmaya devam etmektedir.

Tüp bebek tedavisi için Doğuş Tüp Bebek Merkezine gelecek anne ve baba adayları için bir takım testleri hazırlayarak gelmeleri tedavinin en önemli evresinde başlayabilmesi için önemlidir. Bayan hastaların HbsAg, Anti-HCV, HIV testlerini, TSH, T3, T4 testlerini, adet kanamasının 3.günü FSH, LH, E2 ve PRL testlerini, tam kan sayımı ve açlık kan şekeri testleri, kan grubu analizi, en son adet başlangıç tarihi, USG ya da HSG Pelvik Ultrason Raporu gibi testlerin sonuçlarını, erkek hastaların ise HbsAgi, Anti-HCV, HIV testlerine, Kan grubu analizi, spermiyogram analiz ya da diğer adı ile semen analizi raporları gibi testlerin sonuçlarını yanında getirmeleri gerekmektedir.

Hayatlarında büyük bir sorun haline gelmiş olan bebek hayallerini gerçekleştirmek isteyen çiftleri Doğuş Tüp Bebek Merkezine davet ediyoruz. Doğuş Tüp Bebek Merkezi ve tüp bebek tedavi yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey www.cyprusivf.net web sitesi ile her an elinizin altında.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek