Reklamlar
Gündem 2017-05-18 15:15:38 Karakaya

Terör Örgütü PKK'Ya Torbalı'da Operasyon

İzmir'in Torbalı ilçesinde Jandarma ekipleri terör örgütü PKK/KCK üyesi oldukları iddia edilen kişilere operasyon yaptı. İddia edillen 18 kişi den 17 kişiyi operasyonla gözaltına alan Jandarma ekipleri diğer bir kişinin Sinop'ta olduğunu tespit etti yakalanması için çalışma başlatıldı. Eş zamanlı operasyonla gözaltına alınan 17 şüphelinin evinde örgütsel içerikli kitap ve sözde YPG bez parçaları çıktı.

İZMİR'DE TERÖR OPERASYONU YAPILDI 17 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir'in Torbalı İlçesi'nde, PKK/KCK bölücü terör örgütü üyesi oldukları iddia edilen 18 kişiden 17'si jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı.

TORBALI'DA TESPİT EDİLEN 17 KİŞİNİN EVİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI 1 KİŞİNİN SİNOPTA OLDUĞU BELİRTİLDİ

İzmir Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı, Torbalı'da, PKK/KCK bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri, terör örgütünün propagandası yaptıkları, terör örgütünü övücü söylemlerde bulunduukları, meydana gelen terör olayları sonrasında terör örgütünü destekleyici açıklamalar yaptıkları ve devlet büyüklerine hakaret ettikleri tespit edilen 18 kişi hakkında yakalamaya yönelik gözaltı kararı verdi. İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Bilişim Suçları birimi, bu sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak şüphelilerin ev ve işyerlerine baskın düzenledi.

GÖZALTINA ALINAN KİŞİLERİN EVLERİNDE ÇOK SAYIDA METARYELE EL KONULDU

Toplam 17 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda, 21 cep telefonu, 7 harddisk, 16 telefon simkartı, 6 dizüstü ve tablet bilgisayar, CD, DVD, kamera, 4 ruhsatsız av tüfeği, 7.65 milimetre çapında bir ruhsatsız tabanca, 24 fişek, teröristlere ait iki fotoğraf, örgütsel içerilkli kitap ve sözde YPG terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ele geçirildi. Şüphelilerden B.Ç.'nin, çalışmak için Sinop ilinde bulunduğu ve orada yakalama çalışmasının devam ettiği belirtildi. Gözaltına alınan 17 kişi, ifadelerinin alınması için Torbalı İlçe Jandarma Karakolu'na götürüldü.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek