Reklamlar
Dünya 2017-05-17 17:02:48 Karakaya

Tehlikeli Yollar Taihang Dağı

Bir geziye ve ya memleketimize gitmek istediğimiz zaman öncelik olarak yol ve hava durumu bizler için çok önemlidir. Yol durumunda kullanılacak araç ile birlikte hava durumuna önem göstererek yola çıkılır.

 

Memleketimize ve ya gezi için gideceğimiz yerin yol durumu bizler için kolaylık sağlar. Tarihi ve kültürel olarak öğrenmemiz gereken yerlerde modern yolların olması ulaşımımızı kolaylaştırır bizlere keyifli bir yolculuk imkanı sağlamış olur.

Adrenalin tutkunları için yol durumu ve hava durumu farketmeksizin her zaman yola çıkmak için hazırdırlar. Çin Hunan eyaletinde bulunan Taihang Dağ yolunda bulunan tarihi ve kültürel yapıları görmek isteyen adrenalin tutkunları zor bir yolu aşarak dağ yolculuğunda kültürel yapılara ulaşır. Araçların belirli bir mesafeye kadar gidebildiği bölgede dağ yolu tamamen uçurumlardan oluşuyor.

Bulunan küçük tünellerin dağ içleri oyularak yapılmış durumda. Dağ yolu yapıldığı zamanlarda bir çok insanın da hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Yol yapılmasının hikayesinde ise orada yaşayan yerel halk köylerine ulaşım sağlanması için dağ yolunu yaptığı ifade eidliyor. İlk başlarda bir çok kişi dağ yolunu yapmaktan vazgeçsede yolu yapmak için öncülük yapan Shen Maingxin kararından vazgeçmedi yolu bitirmek için uzun seneler uğraş verdi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek