Reklamlar
Gündem 2017-02-22 16:16:52 Karakaya

Taşeron İşçi Belediye Önünde İntihar Girişiminde Bulundu

Şanlıurfa'da 2 çocuk babası İbrahim Halil A. taşeron firmada8 yıl çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önüne gelip başına kuru sıkı silah dayayan İbrahim Halil A. işe alınmasını istedi aksi durumda intihar edeceğini söyledi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin gelişiyle İbrahim Halil A. eylemine son verip polise teslim oldu.

Şanlıurfa'da 2 çocuk babası 38 yaşındaki  İbrahim Halil A., 8 yıldır taşeron firma bünyesinde işçi olarak çalışıp geçen ay işten çıkarıldığı Büyükşehir Belediyesi önünde başına kuru sıkı tabanca dayayarak intihar girişiminde bulundu. Çevrede korkuya neden olan ve keskin nişancıların konuşlandığı belediye önündeki  İbrahim Halil A., Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin gelişiyle eylemine son verip polise teslim oldu. Vatandaşlar ise, cep telefonlarıyla sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapma yarışına girdi.

TAŞERON FİRMADA 8 YILDIR ÇALIŞIYORDU İŞİNE SON VERİLDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi'nde 8 yıldır taşeron firma bünyesinde işçi olarak çalışan  İbrahim Halil A., geçen ay açıklanmayan nedenle işten çıkarıldı. İşten çıkarılmasına tepki gösteren  İbrahim Halil A., öğleden sonra boynuna döviz asıp belediye önüne geldi. Başkanlık girişinde başına kuru sıkı tabanca dayayan  İbrahim Halil A., yeniden işe alınmasını isteyerek, aksi halde intihar edeceğini söyledi. Çevredekilerin ihbarıyla gelen polisler, güvenlik önlemi alıp vatandaşları uzaklaştırdı.

ÖZEL HAREKAT VE KESKİN NİŞANCILAR BÖLGEYE GELDİ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Başına dayadığı tabancayla intihar girişiminde bulunan  İbrahim Halil A. için gelen özel hareket polisleri bünyesindeki keskin nişancılar da çevredeki binalara konuşlandı.  İbrahim Halil A.'yı gören çok sayıda kişi ise cep telefonlarıyla sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayın yapma yarışına girdi.  Polis ve belediye çalışanları, konuşmaya çalıştıkları  İbrahim Halil A.'yı ikna etmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı. Bir türlü ikna olmayan  İbrahim Halil A., eyleme başladığı bir saat sonra  Akçakale İlçesi'nde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi makamına gelmesiyle tabancayı bırakıp polise teslim oldu. Belediyede Başkan Nihat Çiftçi'nin kendisini yeniden işe alınacağı sözü verdiği belirtilen  İbrahim Halil A., daha sonra ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek