Reklamlar
Kadın 2017-03-29 19:26:12 Karakaya

Taç Nevresim Takımı Modelleri 2017 Yılında da Kalitede Lider

Türkiye’nin en bilindik ev tekstili markası olan Taç bu yılda çok güzel ürünleri koleksiyonuna katmış görünüyor. Yeni çıkan nevresim takımlarını anlatmaya başlamadan önce nevresim takımının içinde neler olduğundan bahsetmek istiyoruz. Nevresim takımında nevresim, çarşaf ve yastık kılıfları bulunmaktadır. Normal bir nevresim takımı kutusundan 2 adet yastık kılıfı ve lastikli ya da düz çarşaf çıkmaktadır, bazı nevresim takımlarında yastık kılıfı sayısı 4’ü bulabilmektedir.

 • Taç Luiza Nevresim Takımı

 • Taç Aryan Nevresim Takımı

 • Taç Tülin Nevresim Takımı

 • Taç Emma Nevresim Takımı

 • Taç Sierra Nevresim Takımı

 • Taç Milena Nevresim Takımı

 • Taç Mellissa Nevresim Takımı

 • Taç Briana Nevresim Takımı

 

     Mart ayı itibariyle taç nevresim takımı koleksiyonuna katılan yeni nevresim takımı modelleri yukarıda listelenmiştir. Taç nevresim takımı modelleri %100 pamuktan üretilmiştir. Bunların çift kişilik nevresim takımı olanlarında bulunanlar aşağıda sıralanmıştır.

 1. Nevresim: 200x220 cm

 2. Çarşaf: 240x260 cm

 3. Yastık Kılıfı: 50x70 cm (2 Adet)

Kendim için Sierra nevresim takımı modelini aldım ve kullanıyorum bence renk olarak en güzel yeni model bu üzerindeki kelebek desenleri de bizim çok hoşumuza gidiyor.


     Nevresim takımlarının kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır, bunları kalite sırasına göre şu şekilde sıralayabiliriz.

1-) Creton Nevresim: 42-48 tel sıklığıyla dokunurlar, dokumaları seyrek olduğundan iplikleri daha kalındır bu yüzden çok sert olurlar. Fiyatları çok uygundur.

2-) Ranforce Nevresim: 55-77 tel sıklığıyla dokunurlar, kumaşları ranforce kumaş olduğundan isimleri böyledir. %100 pamukludurlar ve hava geçirgenlikleri yüksektir. Creton’a göre daha ince diğer nevresimlere göre daha kalın ipliklerle dokunurlar. Türkiye’de en çok tercih edilen nevresim takımları bunlardır, fiyatları da orta seviyededir.

3-) Percale (Poplin) Nevresim: 70 tel sıklığında dokunurlar ve kısa lifleri bulundurmayan ince penye ipliklerinden üretilirler. %100 pamuk ve parlak yapıları vardır. Çok dayanıklı ve uzun ömürlüdürler, fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır.

4-) Bambu Nevresim: Bambu ağaçlarından elde edilen doğal elyaf malzemenin pamukla karışımıyla üretilirler. Dokuları çok yumuşaktır ve son yıllarda kullanıcılar tarafından tercih edilmektedirler.

5-) Tencel Nevresim: Okaliptus ağaçlarından çıkan doğal elyafların pamukla birlikte dokunması ile üretilen ürünlerdir. Yumuşak ve dayanıklı yapılarıyla fiyat olarak üst segmentte bulunurlar.

6-) Saten nevresim takımı : Saten herkesin düşündüğü gibi bir iplik türü değil bir dokuma biçimidir. İçerikleri pamuklu ya da polyester yapıda olabilir. Polyester yapıdaki saten nevresimler sünnet düğünlerinde ya da çeyizlerde kullanılır ve ama uyumak için kullanılmamalıdır çünkü polyester kumaşın vücutta yakıcı etkisi bulunmakta ve terletmektedir. Pamuk saten nevresim takımları 80-120 tel sıklığıyla çok ince liflerle dokunurlar. Bu tarz ürünler merserizasyon işleminden geçtikleri için çok dayanıklıdırlar. Verilen parayı sonuna kadar hak eden pamuk saten nevresim takımları halkımız tarafından oldukça tercil edilmektedirler.

Nevresim takımı tercihinizi yaparken öncelikle %100 pamuk olmasına daha sonra diğer özelliklerine bakabilirsiniz, önemli olan tek şey sizlerin uyurken rahat etmesi ve huzurlu olmasıdır. Bu yazımızda www.arzumdekor.com.tr sitesindeki ürünlerden ve özelliklerden yararlandık, ayrıca Arzumdekor internet mağazası tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo imkanıyla hizmet veriyor.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek