Reklamlar
Gündem 2017-06-16 11:37:56 Karakaya

Suriyeliler Bayram Tatiline Akrabalarına Gidiyor

Suriye'de iç savaş dan kaçan Suriyeliler bayram için ülkelerine dönüyor. Kilis'ten ülkesine geçen Suriyelilerin sayısı 10 bini geçti sınır bölgelerinde yoğunluk artmaya devam ediyor.

 

Suriye iç savaşından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli vatandaşlar Ramazan ve Kurban bayramını akrabalarının yanında geçirmek için Suriye'ye gidiyor. Sınır bölgelerinde yoğun güvenlik önlemleri alan güvenlik güçleri izdiham ile karşı karşıya kalıyor.

Suriye'ye geçen Suriyeli sayısının 10 bini geçtiği ifade edilirken Suriyeliler iki bayramıda Suriye'de geçirdikten sonra yeniden Türkiye'ye dönecekler. 4 gün içinde 10 bini aşkın Suriyeli'nin Suriye'ye geçtiği ifade ediliyor.

İzdihamın yaşandığı bölgede 1,5 kilometre uzunluğunda kuyruk oluşmuş durumda. Sınır hattında pasaport ve geçici olarak verilen AFAD tanıtım kartları kontrol edilerek işlemleri yapılan Suriyeliler ülkelerine geçiyor. Bayramı ülkelerinde geçirmek isteyen Suriyeliler 14 Temmuz tarihine kadar Türkiye'ye dönecekleri ifade edilirken Kurban bayramında da ülkesinde kalmak isteyenler bunu belirterek Suriye'ye geçiş yapıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek