Reklamlar
Dünya 2017-04-21 15:35:41 Karakaya

Su Tankları Rus Kafilesini Karşıladı

Gaziapaşa Alanya havalimanına iniş yapan Rus kafilesini su tankları karşıladı. Moskova'dan direk olarak Alanya'ya gelen Rus kafilesi 26 ve 28 Nisan tarihlerinde yeni Rus tatilcileri de 2 uçak getirecek.

Gazipaşa,  Alanya Havalimanı'na Rus turist kafilesini getiren uçak, itfaiye araçlarının su tankıyla karşılandı. Uçaktan inen turistlere de çiçek ve çilek verildi.

TURİSTLERE SU TANKLARIYLA HOŞ GELDİNİZ KARŞILAŞAMASI

Rus turistleri taşıyan uçak, 188 yolcusuyla Gazipaşa-  Alanya Havalimanı'na iniş yaptı.  Moskova'dan  Boeing 733/800 tipi uçakla gelen turist kafilesi için sürpriz bir karşılama töreni düzenlendi. Uçağın pist başına inişinden itibaren itfaiye araçları su tankıyla karşılama yaparak turistlere 'Hoş geldin' dedi. Saat 10.55'te uçaktan inen yolcular, havalimanı personeli tarafından çiçek ve çilekle karşılandı. Karşılama törenine  Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya,  Alanya Belediye Başkanı MHP'li  Adem Murat Yücel,  Gazipaşa  Belediye Başkanı Ak Partili  Adil Çelik, TAV  Gazipaşa İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı da katıldı. Pasaport kontrolünden geçen turist müzik eşliğinde pasta kesti. Gelen tatilcilere çeşitli hediyeler verildi.

RUSYADAN ALANYAYA DİREKT UÇUŞLAR

Alanya Belediye Başkanı  Adem Murat Yücel, hem  Alanya,  Gazipaşa, hem de ülkemiz için anlamlı bir gün olduğunu belirterek, "İlk kez  Alanya  Gazipaşa'ya tarifeli  Rusya'dan direkt uçuşlar yapılıyor. Bu yıllardır arzu ettiğimiz bir projeydi.  Rusya ile ilişkilerimizi pekiştirmek adına güzel bir organizasyon. Hem bölgemizde yaşayan yabancıların tarifeli seferlerle gidiş gelişlerine hem de turizme katkısı olacaktır" dedi.

MOSKOVADAN TARİFELİ UÇUŞLAR BAŞLADI

Gaziapaşa Belediye Başkanı  Adil Çelik ise ilçeye ilk kez  Rusya  Moskova'dan tarifeli uçuşların başladığını belirterek, "Bu bizim dönüm noktamız.  Alanya  Gazipaşa ve  Anamur'a hitap eden havaalanımızın memnuniyetle devam etmesini diliyoruz. Daha güzel günler bizleri bekliyor" diye konuştu.

TAV OLARAK EV SAHİPLİĞİ YAPMAYAVA DEVAM EDECEĞİZ

Alanya  Gazipaşa Havaalanı TAV İşletme Müdürü Cengiz Aşıklı, birçok havaalanına ev sahipliği yaptıklarını, ilk kez  Rusya'dan bir hava firmasına ev sahipliği yaptıklarını belirterek, "Bizim için anlamlı ve onurlu bir şey. Gerek ülkemiz ve yöremiz için anlamlı bir destinasyon. TAV olarak ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı  Burhan Sili,  Rusya'dan gelen ilk uçak olmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, " Alanya için ve  Gazipaşa turizminin gelişimi için bu uçuşun büyük önemi var. Bundan sonra devamının geleceğini biliyoruz. Pobeda ile başlayan geliş, akabinde Corel, Anex ve Pegas ile devam edecek. Bu havaalanı da hakettiği seviyeye ulaşacak" diye konuştu.

Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na 26 ve 28 Nisan'da Rus tatilcileri getirecek 2 uçak daha iniş yapacak.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek