Reklamlar
Gündem 2017-05-18 15:22:57 Karakaya

Sivasspor'a Süper Lig İçin Kurban Kestiler

2016 2017 sezonun da TFF 1. lig mücadele veren Sivasspor ligi 2. sırada tamamladı süper lige yükselmeye hak kazandı. Sezonu başarılı bir futbol oyunu ile geçiren Sivasspor Cumartesi günü stadyum'da oynanacak maçta taraftarlara kurban eti dağıtalacak.

SİVASSPOR SÜPER LİGE YÜKSELDİ KURBAN KESİLDİ

Sivas'ta çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından TFF 1'inci Lig'den Spor Toto Süper Lig'e çıkmayı garantileyen  Sivasspor için kurban kesildi. Kurban eti pişirilerek cumartesi günü statta taraftara dağıtılacak.

SİVASSPOR TESİSLERİNE GELEREK KURBAN KESTİLER

Sivas'ta Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ziraat Odası tarafından TFF 1'inci Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselmeyi garantileyen  Sivasspor için kulüp tesislerinde kurban kesildi.

TOSUNLA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER CUMARTESİ İÇİN HAZIRLIKLAR YAPILDI

Sivasspor Kulübü Asbaşkan'ı  Faruk Taşseten, oyuncular ve STK temsilcileri kulüp tesislerine kırmızı beyaz kurdelelerle süslenerek getirilen tosunla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE GEÇEN BİR SEZONDA SÜPER LİGE YÜKSELMEYİ BAŞARDIK

Sivasspor Kulübü As Başkanı  Faruk Taşseten, birlik ve beraberlik içinde mücadele ederek Süper Lig'e çıktıklarını belirterek, "Bu birlik ve beraberlik için başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sivil toplum örgütlerimiz her zaman bizim yanımızda oldular. Birlik ve beraberlik içinde biz mücadelemizi verdik. Hep birlikte olduk.  Sivas'ta böyle bir birlikteliğin olduğunu herkes biliyordu. Bunu en iyi şekilde de sivil topluym örgütleri gösterdi. Öncelikle sayın valimize, esnafımıza tüccarımıza çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz mücadelede taçlandırdığımız şampiyonlukta büyük emeği olan Başkanımıza, yönetimimize, teknik heyetimiz, futbolcu kardeşlerimize ve taraftarımıza teşekkür ediyorum. Hakkımızla tırnağımızla, alnımızın akıyla geldik. Çok şükür Allah utandırmadı. Kutlu olsun." dedi.

ŞAMPİYONLUĞU BİZE GETİRENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ

STK'lar adına açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise  Sivasspor Süper Lig'e çıkmayı garantilediği takdirde boğa kesme sözü verdiklerini belirterek, "Bir sözümüz vardı. Bu aktiviteyi şu anda yerine getireceğiz. Bu şampiyonluğu bize getiren başta başkanımız, yönetim kurulumuz, teknik heyetimiz ve futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu kurbanımızın bir özelliği var. Bu kurbanımızı Allah nasip ederse cumartesi günü oynayacağımız Evkur  Yeni Malatyaspor maçımızda kavurma şeklinde ekmek arası yaptırıp, öncelikle kente gelecek Evkur  Yeni Malatyaspor taraftarına ve kendi taraftarımıza maç öncesi ikram edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

MAÇ ÖNCESİ STADYUMDA KURBAN ETİ DAĞITILACAK

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Zeki Özdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı  Beşir Köksal ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ da  Sivasspor'un Süper Lig'e çıkmasında emeği olanlara teşekkür ederek, kesilen kurbanın takım için hayırlı olmasını diledi. Yapılan duanın ardından kurban kesildi. Kesilen kurban eti cumartesi günü 4  Eylül Stadı'nda 18.30'da oynanacak olan Yeni Malatyaspor-Sivasspor karşılaşması öncesi taraftarlara, protokol ve basın tribününe dağıtılacak.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek