Reklamlar
Gündem 2017-06-23 16:53:28 Karakaya

Sinema Filmi Değil Gerçek Biyonik Askerler

Bundan beş 10 yıl öncesine kadar sadece sinema filmlerinde gördüğümüz biyonik askerler gerçek hayatta karşımıza çıkabilir. Can kayıplarının önlenmesi için gelişen teknoloji üst düzey askerleri biyonik bir savaşçıya dönüştürüyor. Özel Kuvvetlerde eğitim almış uzun süre sahada görev alacak askerlerin yaralanmaması için geliştirilen bu giysiler özel eğitimli askerleri biyonik askere dönüştürüyor.

 

Giyilen kamuflaj elbisesi ile tüm vücudu saran biyonik elbise kurşun geçirmez özelliğe sahip bir zırh ile kaplı. Kurşunların isabet etmesiyle zırhın içindeki kişi sarsıldığını hissetsede ölümcül bir yara almadan kurtuluyor. Şiddetli çatışmalarda devreye girecek bu biyonik askerler gece görüşü ve nokta atışı yapabilecek gözlükler kullanıyor.

Olası bir kimyasal saldırıya karşıda gaz maskeleri takılı olan biyonik askerler her hava şartlarına karşı hazırlıklı durumdalar. Kullandıkları silahların dahi atış mesafesi ve hedef alma aparatları kullandıkları gözükler ile senkronize şekilde ayarlanmış durumda. Termal dürbün ile düşman hedeflerini görebilen biyonik askerler savaş alanında üst düzey bir avantaj içindeler.

Belirledikleri hedefleri kısa sürede imha ederek operasyonu tamamlayan biyonik askerler özel kuvvetlerden seçilen birlikler kullanıyor. İnsan gücünü arttırmak ve zayiatı azaltmak için geliştirilen bu cihazlar askerler için büyük bir avantaj sağlıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek