Reklamlar
Gündem 2017-06-29 14:48:56 Karakaya

Sıcak Rüzgar Datça'yı Kavurdu

Karayel esintisiyle birlikte Muğla Datça'da hava sıcaklığı 40 dereceye kadar yükseldi. Güneşin öğle vakti sıcaklığını tam hissetirdiği saatlerde 40 dereceye ulaşan sıcaklıkta Datça kavruldu. Mevsim normalleri üzerine çıkan hava sıcaklığı nedeniyle önümüzdeki üç gün sürecek hava sıcaklıklarında havanın 42 derece olabilceği tahmin ediliyor.

YURT GENELİNDE SICAKLAR YÜKSELDİ DATÇA 40 DERECEYİ GÖRDÜ

Türkiye'yi kasıp kavuran çöl sıcakları, rüzgarıyla ünlü Muğla'nın Datça İlçesi'nde de etkisini göstermeye başladı.

KARAYEL ESİNTİSİYLE SICAKLIK 40 DERECE

Datça'da, kuzey batı (karayel) rüzgarının da etkisiyle hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıktı. Bugün 40 dereceye ulaşan hava sıcaklıklarının, önümüzdeki üç gün içerisinde 42 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, karayelin estiği günlerde Datça'da hava sıcaklıklarının artığını, rüzgarın nem oranını düşürmesi nedeniyle yangın tehlikesinin arttığını belirterek, dikkatli olunması uyarısında bulundu.

SOĞUK SULARDA SERİNLEMEYE ÇALIŞILIYOR

Sıcaklıkların artmasıyla birlikte, Datça'daki plajlarda tatilcilerin akınına uğradı. 7'den 70'e büyük küçük herkes, Datça'nın soğuk sularında serinlemeye çalışırlarken, biraz daha şanslı olup gölgelik bir ağaç altı bulanlar ise tavla karşılaşmalarıyla, tatilin tadını çıkarıyor.

DATÇA DÜNYANIN YER YÜZÜNDEKİ CENNETİ

Datça'da ailesi ile birlikte tatil yapan Murat Tezer (41), 1,5 yaşındaki kızı Gökçe'yi denizde serinletmeye çalışırken, tatilin bitecek olmasından üzüntülü olduğunu söyledi. İstanbul'da emekli olduktan sonra 1,5 yıl önce yerleştiği Datça'ya hayran olduğunu söyleyen 63 yaşındaki Ali Aydın ise, "Burası yeryüzündeki bir cennet. Allah uzun yaşamasını istediği kullarını Datça'ya bırakırmış. Burada ömrümüzün uzayacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Bu arada yolunu şaşırıp sahile vuran minik bir deniz kaplumbağası ise, tatilciler tarafından kıyıdan alınıp açık denizlere tekrar bırakıldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek