Reklamlar
Teknoloji 2016-12-08 09:15:53 Karakaya

Siber Saldırı En Çok E-Posta'ya Yapılıyor

E-posta birincil siber saldırı vektörü olarak kabul edilir ve haksız kazançlar için kurumsal ve özel ağlara erişim noktası olarak görülür.

E-posta birincil siber saldırı vektörü olarak kabul edilir ve haksız kazançlar için kurumsal ve özel ağlara erişim noktası olarak görülür.

Tüketicilerin ve işletmelerin kullanabileceği iletişim araçlarının bolluğuna rağmen, bilgi paylaşımı ve iletişim biçiminin fiili biçimi e-postadır. Radicati Group'a göre, dünya çapında e-posta kullanıcılarının 2019 yılı sonunda 2,9 milyardan fazla olması beklendiğinden, şirketler ve hükümetler hala müşterileri ve vatandaşları ile iletişim kurmak için bu kanala güveniyorlar.

Bununla birlikte, e-posta birincil siber saldırı vektörü ve haksız kazançlar için kurumsal ve özel ağlara erişim noktası olarak da kabul edilmektedir. Bireylerin, kullanıcının bildiği ve normalde değerli veriler veya giriş kimlik bilgileri istediği bir şahıs veya şirketten olmak üzere işledikleri e-postalarla hedeflendiği Spear Phishing kavramı birkaç yıldır endüstride dolaşıma giriyor.

Ve tüm siber saldırılarda olduğu gibi, bu kavram saldırganların bir şirket içindeki yöneticileri taklit ettiği, günümüz işletmelerinin karşı karşıya olduğu en büyük siber tehditlerden biri haline gelen İş E-posta Uzlaşması (BEC) saldırılarıyla değişen çevrelere dönüşmüştür. FBI'dan gelen son veriler, BEC saldırılarının yalnızca son üç yılda maliyeti 3.1 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek