Reklamlar
Dünya 2017-05-18 11:52:33 Karakaya

Şanghay'da Bir Garip Bina

Çin'in kalabalık nüfusu nedeniyle bir çok kişi hayat tarzlarında yaptıklarıyla şaşırtıyor. Milyonlarca insanın büyük şehirlerde yaşadığı Çin'de insanlar farklı yöntemler kullanarak hayatlarını sürdürüyor. Farklı yapılar inşa ederek birbirinden çok farklı binalarda yaşamlarını sürdüren Çin'li vatandaşlar şaşırtmayı sürdürüyor.

 

Onlarca betonerme bina arasasında hemen kendisini belli eden bu bina bir dağ görünümü içinde. Yapılan mimarisi ile diğer binalardan çok farklı olan bu dağ görünümündeki binada yaşayanlar Şanghay'da en farklı binada yaşamlarını sürdürüyor.

Diğer binaların aksine yapay bir dağ görünümü ile yükselen bu bina 2003 yılında inşa edildi ve yüksekliği 50 metre. Diğer binalara göre çok farklı bir yapıda inşa edilen dağ görünümlü bina tasarımıyla Şanghay'da kendisini hemen belli ediyor. Çin'de Feng Şhui'ye göre inşa edilen binalar arasında olan dağ görünümlü bina iç aydınlatması diğer binalara göre çok daha düşük olduğu ifade ediliyor.

Yanındaki binalardan çok daha düşük bir seviyede görülen dağ görünümlü binada yaşayan Şanghay'lı vatandaşlar farklı görünümde olan binalarından memnun olduklarını tüm binaların burada birbirine benzediğini kendilerine gelecek misafirlere ve ya sipariş verdiklerinde zorlanmadan adresi söylediklerini ifade ediyorlar.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek