Reklamlar

Sakız Çiğnemek Faydalı Mı

Kolayca ulaşabilceğimiz bir ürün olan sakız'ın insan vücuduna sağladığı faydalar şaşırtıyor. Maddi olarak ucuz bir ürün olan gıda maddesi gibi görülsede yiyilmeyen bir müddet sonra çöpe atılan bu ürünün insan sağlığına faydaları olduğu belirtiliyor.

 

Sakız çiğnemenin kilo kontrolünü arttırdığını tok tuttuğunu belirten uzmanlar sürekli sakız çiğnemenin yüz kaslarını da hareketlendirdiğini kan dolaşımını hızlandırdığını bu nedenle yüz ifadelerin her zaman genç kaldığını söylüyor.

Çiğnenilecek sakız'ın içeriğinin önemli olması gerekiğini uzmanlar şekerli ve şekersiz sakızlar arasında şekersiz ürünlerin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Şekerli sakızların katkı maddeler içerdiğini bu nedenle insan sağlığına iyi gelmeyeceğini ifade ediyor.

İnsanların sakız çiğneyerek açlıklarını bastırdığını özellikle kilo vermek için uğraşan kişilerin sakız çiğneyerek daha fazla kalori yaktığı ifade ediliyor. Gerginliği ve stresi azaltan sakız çiğnemek üç saat içinde insan vücuduna 11 kalori harcatıyor. Sakız çiğneyen ve çiğnemeyen kişiler arasında yapılan araştırmada sakız çiğneyen kişilerin daha az kalorili yemek yedikleri görüldü.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek