Reklamlar
Dünya 2017-05-18 11:52:55 Karakaya

Sahile Vuran Kürek Balığı

Bir çok kez sahile vuran dev balıklar insanların dikkatini çekti. Şimdiye kadar sahile vuran dev balinalar, dev köpek balıkları, yunuslar görülürken ilk defa sahile vuran bir kürek balığı görüntülendi.

 

Kaliforniya sahillerine geçen yıl kürek balığı vurdu. Boyutu ve görünümüyle sahilde duran vatandaşların dikkatini çeken kürek balığının boyutu 5 metre olarak ölçüldü. Vatandaşlar balığı kurtarmak isteselerde çok geç kalındı. Ölü olan kürek balığıyla hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Denizlerde ve derin okyanuslarda nasıl tür deniz canlıları yaşadığı bilinmeden genel olarak isimlerine balık diyoruz. Birbirinden farklı türde balıklar karşımıza çıktığında şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz. Derin sularda genel olarak büyük balıklar ile karşılaşırken bu büyük balıklar girdikleri depresyon nedeniyle kendilerini karaya vuruyor.

Daha çok balina ve köpek balıkların kendilerini karaya vurduğunu bilsekde son yıllarda denizlerin en dikkat çeken balığı olan kürek balığı son olarak kendisini Kaliforniya sahillerine vurdu. Görünümü ve rengiyle ilgi çeken kürek balığını yeniden denize döndürmek için artık çok geç olduğunu gören sahildeki insanlar hatıra fotoğrafı çekinmekle yetindi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek