Reklamlar
Dünya 2017-06-23 16:54:18 Karakaya

Sahilden 5 Bin Ton Atık Çıktı

Hindistan'da bir çok deniz sahili içler acısı görüntüler içinde. Turizm amaçlı kullanmak yerine çok farklı amaçlar ile kullanılan bu sahiller büyük çöp atıkları ve insan dışkılarıyla dolu. İnsanların çevreyi pis tuttuğu Hindistan'da bir sahil temizleme çalışmalarında 5 bin ton atık toplandı.

 

Denize girmek için en güzel sahillerin bulunduğu Hindistan'da sahil kumları pis atıklar içinde. çevre kirliliğin çok ileri boyutlarda yaşandığı Hindistan'da gönüllü vatandalar sahil temizliği yapmak için toplandı gün sonunda tam beş bin ton atık topladı.

Atıkların toplandığı sırada bir çok kişi bu anı görüntülemek için video kameralar ile sahile geldi. Kum üzerinde biriken atıklar ve leşler nedeniyle çevrede sadece görüntü değil aynı zamanda kötü bir havada hissediliyor. Gönüllü olarak atıkları toplamaya gelenler yüzlerini bir bezle kapatıp kokuyu hissetmemek için uğraş verdiler.

Sahildeki atığın kabasını almak için devreye giren iş makinası kepçeler bölgeden büyük çapta kirli atıkları topladı geriye kalan işlemi gönüllü insanlar gerçekleştirdi. Sahilin belirli bir bölümü temizlenmesiyle insanların yeniden denize girebilceği bir sahil alanı oluştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek