Reklamlar
Dünya 2017-06-16 16:53:29 Karakaya

Sadece Afrika'da Görebilirsiniz

Afrika denilince akla ilk olarak vahşi hayvanlar gelmekte. Televiz kanallarında belgesel programlarında çoğunluk olarak vahşi hayvan türleri Afrika kıtasında olduğu ifade edildiğinden Afrika denilince herkesin aklına ilk olarak aslan, fil, antilop, timsah gelmekte.

 

Yerli halkın yaşadığı bölgelerde insanlar kendi imkanlarıyla yaşamlarını sürdürürken doğal bir yaşam içinde hayatlarını devam ettiriyor. Şehir yaşantısından çok uzakta olan insanlar güneş açınca uyanıyor hava kararınca evlerine çekiliyor.

Şehirlerde gördükleri spor salonlarını kendileri inşa eden yerli halk vücut gelişirme sporunda kullanılan ağırlıkları kendilerine özgün bir şekilde dizayn ederek vücut kaslarını geliştiriyor. Ağırlık için taşları yontan yerel halk kısıtlı imkanlarla yaptıkları vücut geliştirme ağırlıklarıyla her gün spor yapıyor.

Herkesin oyun salonu olarak tabir ettiği yerde oyun konsolları ile bir çok oyunu dev ekranda oynama keyfi yaşarken Afrika'da çocuklar tüplü televizyonlar ile atari oynamanın keyfini yaşıyor. Bunu oynamanın bile kendilerini sevindirdiğini gösteren Afrikalı çocuklar dışarda kurulan seyyar tezgahın üzerinde atari oyunu oynuyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek