Reklamlar
Spor 2017-04-20 16:41:06 Karakaya

Premiler Lig'de Geçen 33 Hafta

İngiltere Premier Lig'de puan farkı kapandı Chelsea kalan haftalarda şampiyonluğunu zora soktu. İngiltere Premier Lig'de 32 hafta geride kaldı lider Chelsea 10 puanlık farkı 4 puana kadar düşürdü. En yakın takipçisi Tottenham 71 puana yükseldi Chelsea ile arada ki farkı 4'e indirmeyi başardı.

 

Premier Lig'de geçen sezon performansı ile tartışma konusu olan Chelsea bu sezon da açtığı puan farkı ile yeniden geri dönüş yaparken son haftalara gelindiğinde puan farkını kaybetmeye başladı. Puan kayıpları yaşadığı haftalarda rakiplerin kazanmasıyla 10 puanlaık fark 4'e indi Tottenham Chelsea'yi bitime 5 hafta kala yakaladı.

Evinde Crystal Palace, deplasmanda M.United maçlarıyla 6 puan kaybeden, Chelsea kalan altı maçında şampiyonluk puanını korumayı hedefliyor. Tottenham ile şampiyonluk yarışında olan Chelsea 4 maçını evinde 2 maçını deplasmanda oynayacak olmanın avantajıyla şampiyonluğu şimdiden kutlamalara başlayabilir.

7 maçlık galibiyet serisiyle Chelsea'yi yakalayan Tottenham, kritik maçlara çıkacak. Arsenal ve M.United maçlarını henüz oynamayan Tottenham, deplasmanda da iki kritik maçı bulunuyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek