Reklamlar
Hayat 2017-03-20 14:12:57 Karakaya

Pratik Bilgiler Yaşamımızı Kolaylaştırır

Yaşamımızda öğreneceğimiz küçük ama pratik bilgiler bizleri rahat ettirir. Özellikle zaman dan ve sağlık açısından önemli olan bilgiler arasında bizlerin yaşamlarını kolaylaştıracak ufak ama sevindirici pratik bilgiler yer alıyor.

 

Bir çok ev hanımı ocak üzerinde unuttuğu yemek tencereden taşarak ocağı batırmıştır. Bunun önüne geçemeyen ev hanımları işin pratik kısmını öğrendiğinde gönül rahatlığı ile unutkanlık yaşayabilir. Pişirilen yemeğin taşmaması için tencere üzerine konulacak tahta kaşık yemeğin taşmasını engeller.

Defterimiz de yanlış bir yazı ya da hatalı bir işlem yaptığımızda silgi ile silerek düzeltme yaparız. Kurşun kalem yazılarını silmeye yarayan silgi aparatı sadece bu uygulama için değil aynı zamanda cep telefonlarının kamera camının netleşmesinide sağlıyor. Yapılacak uygulama ile silgi cam üzerinde netliği arttırıyor.

Kültürümüzde çay içmenin vakti ve zamanı yoktur. Günün her saati içilen sıcak demli çay bizleri keyiflendirir. Çin'de yaygın olarak tüketilen çay'ın servis edilmesi sırasında çok soğuk ve çok sıcak olması ise hakaret olarak algılanıyor. Servis edilen çay'ın içilmesi için ne çok sıcak ne çok soğuk olmamasına dikkat ediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek