Reklamlar
Ekonomi 2016-04-29 16:46:22 Karakaya

Paykasa Pin Kodu Nedir?

Paykasa pin kodu, Paykasa kart anlamına gelmektedir. Pin kodları olarak tanımlanan ifade, sıradan 16 adet rakam ile oluşturulmaktadır.

Paykasa pin kodu, Paykasa kart anlamına gelmektedir. Pin kodları olarak tanımlanan ifade, sıradan 16 adet rakam ile oluşturulmaktadır. Üyelerin elinde bulunan pin kodları, Paykasa satın alma işleminde, bayiler tarafından teslim edilmektedir. Pin kodunun teslim edilebilmesi için, ön ödeme miktarının, bayi hesabına, aktarılmış olması gerekmektedir. Pin kodları teslimatı, elektronik postalar ile yapılmaktadır. Pin kodları, başka hiçbir şahısta bulunmayan, kişiye özel olan, kodlar anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere, Paykasa kartlar, uluslar arası alanda kullanılan ve milyonlara ulaşan kullanıcı sayısının, her ülkede bulunduğu, elektronik sistemlerdir. Milyonlarca kullanıcısı bulunmasına rağmen, her hangi 2 kişide, aynı pin kodunun bulunması, mümkün değildir.

Paykasa Pin Kodu Nasıl Kullanılır?

Paykasa pin kodu, bayilerden teslim alınmakta ve online alış verişlerde ya da oyun sitelerine veya sosyal sitelere, para aktarılması işlemlerinde kullanılmaktadır. Kısaca, Paykasa kartın kullanım sistemi, pin kodlarına dayanmaktadır. Pin kodu, hem Paykasa kartın kendisini tanımlamakta, hem de, harcamalarda, şifre yerine geçmektedir. Kullanımı, son derece kolaydır. İster alış veriş olsun, ister ise para aktarma işlemi, Paykasa seçeneğinin bulunduğu, para yatırma ya da para ödeme formu açılmalıdır. Açılan formdaki ilgili haneye, Paykasa şifresi yani 16 haneli, pin kodu girilmelidir. Önemli olan, pin kodunun eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi ve kontrol edilmesidir. Bilgiler kontrol edilir, gönderilecek para miktarının doğruluğundan emin olunur ve ödeme işlemine onay verilir ise, pin kodu kullanılmış olmaktadır.

Pin Kodu ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Pin kodu ile yapılacak işlemler, ödeme yapılması, para transferinin yapılması ve Paykasa kart bozdurma işleminin yapılması olarak sıralanmaktadır. Ödeme yapılması, yapılan online alış veriş bedellerinin, online mağaza hesaplarına aktarılması anlamına gelmektedir. Burada uygulanan yöntem, kolay ve hızlı olmak ile birlikte, alış veriş miktarının, masrafsız bir şekilde ve anında mağaza hesabına geçmesi, anlamına gelmektedir. Para transferi ise, oyun sitelerine ya da sosyal hesaplara, bir nevi, havale yapılması anlamına gelmektedir. Bu yöntemde, online alış verişlerdeki gibi, kullanılmakta olup, aynı şekilde, her hangi bir komisyon alınmamakta, kesinti yapılmamakta ve gönderilen para, anında karşı tarafın hesabına geçmektedir. Bozdurma işlemi ise, yine pin kodlarının kullanıldığı, tamamen farklı bir işlemdir. Paykasa bozdurma, Paykasa kartların içerisinde, kalan paraların, geri alınması, anlamına gelmektedir. Bu işlemi yapabilecek tek yer, yetkili temsilcilerdir. Bozdurma işleminin yapılabilmesi için, Paykasa kart sahiplerinin, pin kodlarını yetkili temsilcilere teslim etmesi, yani, yetkili temsilciler ile paylaşması gerekmektedir. http://www.paykasakartal.gen.tr

Burada önemli olan nokta ise, pin kodlarının, yetkili temsilcilere teslim edilmesi gerektiğidir. Bozdurma işlemine başvurulur ise ve kart içerisinde bulunan miktar, kart sahiplerinin şahsi hesaplarına aktarılır ise, Paykasa kart pin kodları, bir daha kulanılamamaktadır. Kart limiti tamamen sıfırlandığı için, pin kodu, otomatik olarak iptal edilmektedir.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek