Reklamlar
Dünya 2017-03-17 16:27:44 Karakaya

Patriot Drone'yi Vurdu

Yetişkin insanların hobi amaçlı kullandığı Droneler bir çok askeri birlik tarafından keşif ve gözetleme yapmak için kullanılıyor. Üzerine takılan yüksek çözünürlüklü kamera vasıtasıyla gökyüzünden en iyi görüntüleri çekebilen droneler zararsız gibi gözükselerde kötü insanların elinde kötü amaçlı kullanılıyor.

 

ABD ordusu geliştirdiği en iyi savunma füze sistemi Patriot'lar drone avcısı çıktı. Milyon dolarlar harcanarak üretilen Patriot savunma füzeleri gördüğü bir droneyi anında yok ediyor. Gökyüzünde boyutları küçük olması nedeniyle algılanması zor olan droneler sınır güvenliğinde tehlike saçıyor.

ABD ordusu eğitim komutanı Orgeneral David G. Perkins, Patriot füze sistemlerin dronelere şans tanımadığını belirten açıklaması dünya gündeminde geniş yer buldu. Patriot füzelerin milyon dolarlar harcanarak yapıldığı Dronelerin ise 200 dolara alınabildiği biliniyor.

ABD ordusu eğitim komutanı Orgeneral David G. Perki ns yapılan maliyeti ortaya koyarak Dronelerin çok para harcanarak imha edilmemesi gerektiğini acilen  daha ucuz ve etkili bir yöntem geliştirilmesi gerektiği ni belirtti. 200 dolara alınabilen bir drone' nin  tehlikeli olduğunu ve bu 200 dolarlık tehlikeyi 3,5 milyon dolar ile yok etmenin mantıksız olduğunu belirtti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek