Reklamlar
Hayat 2017-03-20 14:09:39 Karakaya

Parmaklar Suda Çok Kalınca

Bir çoğumuz henüz küçük yaşlarında durumu ilk olarak farketmiş ve şaşırmıştır. Banyo'da ya da denize girdiğimizde çok suyun için kaldığımız vakit özellikle el parmaklarımız yumuşar ve görüntüsü değişir. Bunun neden olduğu bilimsel olarak açıklanmaktadır.

 

Bilim insanları insanların suyun içinde çok kaldığı vakit derisinin özellikle de parmakların su içinde çok kaldığı zamanda buruştuğunu ilginç bir reakisyon gösterdiğini araştırdış. Buruşan ellelerin ve parmakların yapılan araştırmaya göre su içinde cisimleri tutması kolaylaşması için buruştuğu ifade edildi.

Yapılan araştırmalarda buruşan ellerin su içinde cisimleri çok daha iyi kavradığı ilk seferde suya girenlerin cisimleri sabit şekilde su içinde tutamadığı görüldü. Suyun deriyi şişirmesinden kaynaklandığı belirtilen buruşmanın cisimleri kolay şekilde tutmamıza yaradığı belirtiliyor.

Sinir sisteminin harekete geçirdiği buruşmada kan damarlarının büzüşmesiyle önce parmak uçlarında büzüşme gözüküyor. Bilim insanları yaptıkları araştırma ile yaşanılan bir olayı daha aydınlatmış oldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek