Reklamlar
Dünya 2017-06-16 16:55:18 Karakaya

Onların Evcil Hayvanları Çok Farklı

Evcil hayvan denildiğinde kuşkuşuz herkes ilk olarak kedi ve köpek hayvanlarını söyleyecektir. Dünya üzerinde standart olarak kabul edilen evcil hayvan kedi ve köpek, Afrika'da çok farklı bir konumda. Afrika'da neredeyse hiç görülmeyen kedi ve köpek yerini daha çok aslan ve sırtlana bırakmış durumda.

 

Ülkemizde ve diğer bir çok ülkede insanlar evcil hayvanlarını belirli bir süre dışarıya çıkartır ve gezdirir. Sürekli evin içinde olmalarıda doğru olmayan evcil hayvanlar dışarıdaki havayı ve görüntüyü öğrenerek sosyal bir yaşamları olur kendisine bakan insanlarada iyi davranır.

Afrika'da yaşayan insanlar evcil hayvan olarak farklı hayvan türleri kullanıyor. Daha yavruyken aldıkları bu vahşi hayvanlar sırtlan ve gine babunu maymunu oluyor. İki vahşi türünde keskin dişleri ve güçlü gövde yapıları bulunmasına rağmen bebek oldukları andan itibaren aldıkları korku nedeniyle sahiplerine karşı gelmekten çekiniyorlar.

Uzun ve güçlü zincirlere bağlı bir şekilde dışarıda gezdirilen sırtlan ve gine babunu maymunları bir evcil hayvanmış gibi besleniyor ve gezdiriliyor. Oldukça tehlikeli bir durum olan bu besleme şekli bizlere garip geliyor olsada Afrika'da günlük bir yaşam olarak tabir ediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek