Reklamlar
Gündem 2017-03-20 16:35:58 Karakaya

Öğrencilere Öğle Yemeğinde Çanakkale Menüsü

Zorlu şartların yaşandığı Çanakkale Zaferi'nde öğrencilere o anları anlatmak amacıyla öğle yemeklerinde Çanakkale menüsü hazırlandı. Kahraman şehit askerlerin Çanakkale savaşında yediği yemekler olan kırık buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ve çeyrek dilim ekmek öğrencilere öğlen yemeğinde verildi.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki Özel Uğur Koleji yönetimi, Çanakkale Zaferi'nin zorlu şartlarda kazanıldığı anlatmak amacıyla bugün öğle yemeğinde, şehitlerin bir öğünlük yemeği olan kırık buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ve çeyrek dilim ekmek dağıttı.

VELİLER'DE ÇANAKKALE MENÜSÜNE KATILDI O GÜNLER YENİDEN ANILDI

Okulun yemekhanesinde verilen 'Çanakkale menüsü' ikramına veliler de katıldı. Öğretmenler, çocuklara verilen menü hakkında bilgilendirmede bulundu. Çocuklara Çanakkale Zaferi'nin önemini anlamaları ve anlatmak için böyle bir ikramı yaptıklarını söyleyen Marmaris Uğur Okulları Müdürü Onur Demirtaş, "Okulumuzda bir hafta süreyle öğle yemeğinde şehitlerimizin bir öğünlük yemeği olan kırık buğday çorbası, şekersiz üzüm hoşafı ve çeyrek ekmek dağıtılacaktır. Ayrıca Çanakkale Zaferi'nin önemi ile ilgili öğrencilerimizin hazırladıkları mini tiyatro, skeçler sahne alacak. Şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenleyeceğiz. Öğretmenlerimiz, derslerde Çanakkale Zafer tarihi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacak" dedi.

ÖĞRENCİLER O GÜNLER İLE BUGÜNLERİ DEĞERLENDİRDİ ŞEHİTLERİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ortaokul öğrencisi Sinem Pekgüz, "Bu menü, o dönemin zorluklarını ve bizim kolaylık içinde yaşamamızın onlar sayesinde olduğunu anlatıyor. Verilen öğle yemeği ile şehitlerimizi anlamaya çalışıyoruz" dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek