Reklamlar
Dünya 2017-04-21 09:32:15 Karakaya

New York'ta Referandum Sonuçları Protesto Edildi

16 Nisan referandum sonuçlarında yolsuzluk karıştığını savunan bir grup New York'ta protesto gösterisinde bulundu. New York Union Meydanında toplanan grup 16 Nisan 2017 tarihinde çıkan sonuçları protesto etti. Protesto eden grup 2,5 milyon oyun manipüle edildğini hayır dediklerini söyledi.

Türkiye'de geçen Pazar günü yapılan referanduma yolsuzluk karıştırıldığını savunan bir grup Türk, referandum sonuçlarını protesto etti.

2,5 MİLYON OY MANİPÜLE EDİLDİ

Laik ve Demokratik  Türkiye Platformu tarafından  New York'ta Union Meydanı'nda bir araya gelen protestocular ellerinde, "Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor", "Yolsuzluk bulaştırılan referandumu kabul etmiyoruz", "2.5 milyondan fazla oy manipüle edildi", "Biz diktatörlüğe 'hayır' diyoruz" yazılı dövizler taşıdı.

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK HERKES İÇİN GEREKLİDİR

Laik ve Demokratik  Türkiye Platformu adına yapılan açıklamada, "Demokrasi ve özgürlük herkes için gereklidir.  Türkiye'de hükümet meşru olmayan oylamayla demokratik rejimi değiştirmeye çalışıyor. Her iki kişiden biri, diktatörlüğe karşı çıktığını bildiriyor.  Türkiye'deki demokratik kurumları ortadan kaldırmaya yönelik meşru olmayan referandumu protesto ediyoruz" denildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek