Reklamlar
Dünya 2017-06-19 08:58:55 Karakaya

Londra'da Terör Kamyonet Yayaların Arasına Daldı

Bir kamyonet başkent Londra'da Finsbury Park Camisi yakınlarında yayaların arasına girerek insanları ezdi. Terör alarmı verilen bölgede bir kişinin öldüğü sekiz kişinin yaralandığı belirtildi. Yerel saat ile 00:20'de yaşanan olayda kamyonet sürücüsü yakalanarak tutuklandı. İngiltere Başbakanı saldırı sonrası açıklamasında yaşananların potansiyel terör saldırısı olarak görüldüğünü belirtti.

BAŞKENT LONDRA'DA KAMYONET İNSANLARIN ARASINA DALDI

Londra'da Finsbury Park Camisi yakınında bir kamyonet yayların arasına dalarak birçok kişiyi ezdi. Şehirde terör alarmı verilmesine neden olan olayda en az bir kişi öldü ve sekiz kişi de yaralandı.

YEREL SAAT İLE 00:20'DE İNSANLARIN ARASINA DALDI

Londra'nın kuzeyindeki Seven Sisters caddesi üzerinde yerel saatle 00: 20'de meydana gelen olayla ilgili aracın sürücüsü tutuklandı.

TERÖR SALDIRISI POTANSİYEL OLARAK ELE ALINDI

İngiltere Başbakanı  Theresa May, polisin olayı "potansiyel terör saldırısı" olarak ele aldığını açıkladı.

PARTİ LİDERİ TERÖR SALDIRISI SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

Muhalefetteki  İşçi Partisi'nin lideri Jeremy Corbyn de kendi seçim bölgesinde yaşanan olaydan ötürü şok olduğunu, düşüncelerinin olaydan etkilenenlerle birlikte olduğunu açıkladı.

BÖLGEDE POLİS VE AMBULANS SİRENLERİ

Londra Metropolitan polisinin aktardığı bilgilere göre, başkent  Londra'nın kuzeyinde bulunan Finsbury Park bölgesinde bir kamyonet cami yakınlarında bulunan yayaları ezdi.  Londra polisi, Finsbury Park'taki olayla ilgili 1 kişinin tutuklandığını belirtirken, olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans gönderildi.

KAZA MI YOKSA KASITLI MI İNCELEMESİ SÜRÜYOR

BBC televizyonu son dakika olarak verdiği haberde olayda ölü ve yaralılar olduğunu duyurdu. Olayın kaza mı, yoksa kasıtlı bir çarpma mı olduğuna ilişkin inceleme sürerken, görgü tanıkları, olay sırasında bölgenin kalabalık olduğunu belirtiyor.

CAMİYE 150 METRE MESAFEDE OLAYLAR YAŞANIYOR

İngiltere Müslüman Konseyi (MCB), olayın Finsbury Park Camii'ne yaklaşık 150 metre mesafedeki Muslim Welfare House adlı Müslüman toplum merkezinin önünde gerçekleştiğini açıkladı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek