Reklamlar
Gündem 2017-03-31 10:40:55 Karakaya

Liseyi 51 Yaşında Bitirdi Üniversiteye Gitme Niyeti Var

Mardin'de yaşayan Hatun İnan Açık Öğretim Lisesini bitirdi üniversite okuma niyetinin de olduğunu söyledi. 51 yaşında 4 yıllık açık öğretim lisesini bitiren Hatun İnan, diplomasını Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz'dan aldı.

Mardin'in Midyat İlçesi'nde bir kurumda aşçılık yapan ve hayatı boyunca kardeşlerine bakmak için hep çalışmak zorunda kalan, bu yüzden de hiç evlenmeyen Hatun İnan, 4 yıllık Açık Öğretim Lisesi'ni 51 yaşında bitirerek, mezun oldu. Midyat'taki bir kurumda aşçı olarak çalışan Hatun İnan, küçük yaşlardan beri çalışmak zorunda olduğu ve zaman bulamadığı için çok sevdiği eğitimini 51 yaşında tamamladı.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNİ BİTİRDİ DİPLOMASINI ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Ortaokulu, ardından da 4 yıllık Açık Öğretim Lisesi'ni bitiren Hatun İnan, lise diplomasını Midyat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Şaşmaz'ın elinden aldı. İnan'ın okuma azminden ve başarısından dolayı kutlayan Şaşmaz, Ablanın bu okuma azmini gerçekten bizler de alkışlıyoruz ve kendisini tebrik ediyorum. Abla, özel yaşamında kendisini kardeşlerine feda etmiş, çalışarak 2 kardeşini okutup, eğitim masraflarını karşılayıp, öğretmen olmalarını sağlamış. Onun bu yaşında, bu gayreti ve çabası bizleri mutlu etti. İnşallah bundan sonra diğer kadınlara da ablamız bir örnek olur dedi.

OKUMA AZMİNİ HEP İÇİNDE YAŞADI ÜNİVERSİTE OKUMAYA NİYETİDE VAR

Okuyamamanın sıkıntısını hep içinde taşıdığını ve okuma azmini hiç kaybetmediğini belirten Hatun İnan da, Kardeşlerime bakıyordum, onları çok seviyordum. Çok çalıştım, onun için hiç evlenmedim. Okumak istedim, olmadı. Şimdi hem çalışıyordum, hem de açıktan okulumu bitirdim. Meraktaydım, heyecanlıyım hep, diplomamı aldım bugün, çok sevindim. Bütün kadınlara çağrımıdır; okuyun, okumanın yaşı yoktur. İnşallah üniversite okumaya da niyetim var diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek