Reklamlar
Dünya 2017-03-31 09:58:08 Karakaya

Lavrov, İsveç Başbakanına Çocukça Nitelendirdi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İsveç Başbakanı'nın açıklamalarını değerlendirdi. Yaptığı açıklamaların çocukca olduğunu belirten Lavrov, bu konuda açıklama yaptı seçimlere Rusya'nın karışma iddiaları tamamen temelsiz suçlamalar olduğunu söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İsveç Başbakanı Stefan Löfven'in "dış güçlerin gelecek yıl yapılacak İsveç seçimlerini etkilemeye çalıştığı" iddialarını "çocukça" diye nitelendirdi.

SAHTE HESAPLAR İLE SEÇİM GÜVENLİĞİ ETKİLEME İDDİALARI

İsveç Başbakanı Ocak ayında düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada, "yabancı bir gücün" sahte resmi mektuplar yolladığı, hükümet üyeleri adına sahta Twitter hesapları açıldığını belirterek, İsveç seçim güvenliğini etkileme kampanyaları yürütüldüğünü iddia etmişti.

Stefan Löfven konuşmasında, ağırlıklı olarak Rusya'yı suçlayarak gelecekte İsveç seçimleri güvenliğinin garantisi olmadığı endişelerini dile getirmişti.

TEMELSİZ SUÇLAMALAR ORTAYA ATILIYOR

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Amerikan National Interest gazetesinin yayınladığı röportajında ABD, Almanya, Fransa yada İngiltere seçimlerine Rusya'nın karışma iddialarını "tümüyle temelsiz suçlamalar" olarak değerlendirip İsveç Başbakanı'nın iddialarına da yanıt verdi.

İSVEÇ BAŞBAKANIN AÇIKLAMALARI ÇOCUKCA

Lavrov röportajında "Bu arada dün İsveç Başbakanı'nın da Rusya'nın İsveç seçimlerine yüzde 100 karışacağı endişelerini okudum. Samimi olarak söylemek gerekirse bu çocukça bir şey. ya masaya delilleri koyarsınız yada sizi mahçup duruma düşüren açıklamalardan kaçınırsınız" dedi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek