Reklamlar

Kozmetik Ürünleri Kullanırken Dikkat

Son yıllarda erkek kadın herkesin kullandığı daha çok kadın bireylerin tercih ettiği kozmetik ürünlerinin tehlike saçtığı ifade ediliyor. Marka ürünleri ya da markasız olmasının önemi olmadığını ürünün sağlık konusundan insan vücuduna sağladığı tepki önemli olduğunu belirten uzmanlar kullanılan kozmetik ürünün mutlaka kişiye göre değiştiğini alerjik testlerin yapılması gerektiğini ifade ediyor.

 

Sağlık Bakanlığının da konu üzerinde titiz davrandığı kozmetik ürünlerinde yapılan incelemelerde yüzlerce kozmetik ürünün güvensiz olduğu belirtildi. Kullanıcıların uyarılmasıyle kozmetik ürünlerinin teknik düzenlemeye aykırı oldukları belirtildi.

Kozmetik ürünleri arasında en çok tercih edilen ürünler arasında cilt ve saç bakımı kozmetik ürünleri geliyor. Kadınların çok kullandığı ifade edilsede erkek bireylerinde sıkça kullanmaya başladığı kozmetik ürünleri konusunda kullanıcıların titiz davranması gerektiği ifade edildi.

Bir çok ürünün tehlike saçtığı kozmetik ürünlerinde fondötenler, tüy dökücüler, eldivenler, glukometreler, nasır bantları, kozmetik ürünleri de yer alıyor. Yetkililer kozmetik ürünlerini kullanan kişilerin dikkatli olması gerektiğini aldıkları ürün hakkında bilinçli olması gerektiklerini ifade etti.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek