Reklamlar
Dünya 2017-06-09 17:23:27 Karakaya

Korkan Her Zaman Çocuklar Oluyor

Bir çok ülkede yaşanan iç savaşlar nedeniyle en çok etkilenen çocuklar oluyor. İç savaşın çıkmasıyla sayısı bilinmeyen çocuklar ya hayatlarını kaybediyor ya da uzun bir süre atlatamayacağı travma yaşıyor.

 

Ülkemizin hemen yanı başında yaşanan Suriye'de iç savaş senelerdir sürüyor. Yaklaşık 5 milyon Suriyeli'nin ülkemize sığındı. Çocukların sayısı oldukça fazla olan sığınmacılar arasında çocuklar yaşadıkları travmayı atlatması oldukça zaman alacağı ifade ediliyor.

Her gün bir den çok bombanın patladığı evlerin yıkıldığı Suriye'de yetişkin insanlar evlatlarını kurtarmak için kendi canlarını feda ederken yaşanan enkaz dolu şehirlerde bir çok çocuk anne ve babasını kaybetti. Bölgeye gelen gazeteciler yaşanan felaketi her gün fotoğrafladı.

Suriye'de bir yerde o anları çekmek için kamerasıyla fotoğraf çekmekte olan bir gazeteci etrafta olan küçük bir kızın fotoğrafını çekmek istediği sırada küçük kız kollarını havaya kaldırıp teslim oluyorum ifadesini kullandı. Fotoğraf makinasını bir silah zanneden küçük kızın yaşadığı travma uzun seneler boyunca süreceği gözüküyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek