Reklamlar
Gündem 2017-06-19 14:13:39 Karakaya

Köpek Balığıyla Yüzmek

Deniz ve okyanusların en yırtıcı canlısı olarak bilinen köpek balıkları kan kokusunu kilometrelerce öteden alıgayabilecek duyulara sahip. Köpek balıkların saldırmasında en büyük etkenin renkli cisimler ve kan kokusu olduğu ifade ediliyor.

 

Denizde ve okyanusta besin zincirinin en üst seviyesinde bulunan köpek balıkları denizin içinde yiyecek ayırt etmeksizin saldırı yapmayı her zaman hedefinde tutuyor. Yiyebilecek tüm canlıları midesine kolaylıkla indiren Köpek Balıkları insanlara da saldırıyor.

Deniz içinde insanlar yüzerken gördükleri balıkların peşinden giderek yüzmek istiyor. Özellikle yunus balıklarını görünce kendilerine zarar gelmeyeceğini bilerek hareket eden insanlar yunus balıklarıyla yüzmenin keyfini yaşıyor. Yüzme ve balıklar konusunda tecrübeli kişiler ise mavi derinlikte yırtıcı türler ile yüzmekten çekinmiyor.

Mavi sularda köpek balıklarını görünce korkmayacak şekilde yüzebilen çok az insan bulunuyor. Temas edecek kadar yakın mesadede yüzmeyi tercih eden profesyonel kişiler köpek balıkların ne durumda saldıracağını bilerek hareket ediyor. Oldukça tehlikeli bir durum olan köpek balıklarıyla yüzmek büyük bir cesaret istiyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek