Reklamlar
Hayat 2017-01-10 12:55:38 Karakaya

Kendi Kar Lastiğini Somon ve Çivilerle Yaptı

Kış şartların da zorunlu hale getirilen kar lastiği tüm araçlara uygulanıyor. Kar üzerinde araç tutuş performansını yükselten kar lastiği yoldan çıkmamaya ve düz ilerlemede performans sağlıyor. Buzlanan yerlerde kimi araç sürücüleri kar lastiğinin çok iyi işe yaramadığını ifade etsede yola tutuş kavramı olarak aracı sabitliyor.

 

Zorlu kış şartlarında aracına kar lastiği almak yerine kendi kar lastiğini yapma kararı alan bir araç sürücüsü dört tekerleğinede yaptığı uygulama ile kendi kar lastiklerini yaptı. Kar ve buzlanmada performansı yükselten aracın yola tutuşunu sabitleyen uygulamada kar lastiklerine benzemesede yaptığı uygulama işe yaradı.

Kar lastiği yapmak için çivi ve somon kullanan araç sürücüsü matkap yardımıyla lastiğin üzerine çivileri ve somonları montaj yaptı. Lastiğin patlamasına neden olan bu aparatları düzgünce sabitleyerek patlama olasılığını minimuma indiren araç sürücüsü sosyal medyanın ilgisini çekti.

Araç lastiğini özel bir lastik alarak hazırlayan araç sürücüsü çıkıntıları olan lastiğin ön taraflarına çivileri ve somonları matkapla yerleştirdi. Kar üzerinde tutuşu yükselten bu durum kar lastiği önerilerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek