Reklamlar
Gündem 2017-06-19 14:12:24 Karakaya

Japonya'da Görebilceğiniz Özellikler

Japonya denilince akla gelen teknoloji ürünlerin sağlamlığı ve depreme dayanıklı binalar geliyor. Gelişmiş bir ülke konumunda bulunan Japonya'da insanlar günlük yaşamlarındada sıradaşı bir şekilde kendilerine sosyal bir gün sunuyor.

 

Evlerinde beslemekten çekinen ya da farklı bir şekilde dışarda hayvan sevmek isteyen Japonlar bunun için dışarıda bir kafe'ye gidiyor. Başkent Tokyo'da bulunan kafeler'de insanlar tavşan sevebilmek için kafe önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Her bir masada bulunan tavşanları sevmek ve beslemek için kafe içine giren Japonlar bunu yapmak içinde belirli bir ücret ödemek zorunda.

Bölgede turizm amaçlı kullanılan bir ada olan Izu adası tehlikeli gaz barındırıyor. Ada içinde bulunan aktif yanardağ nedeniyle zehirli bir gaz salımı olan ada içinde ziyaretçilerin mutlaka gaz maskesi takmak zorunda. Sülfür seviyesi sürekli kontrol edilen ada yaşamında seviye yükseldiğinde herkesin gaz maskesi takması zorunlu hale geliyor.

İnsanların yorulmadan bir üst kata inip çıkmasını sağlayan yürüyen merdivenlerin en kısa olan Japonya Kawasaki'de bulunuyor. Bir AVM içinde bulunan bu yürüyen merdiven dünyanın en kısa yürüyen merdiveni olarak biliniyor. Sadece 5 adım olan yürüyen merdiven görenleri şaşırtıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek