Reklamlar
Kültür Sanat 2017-05-05 09:36:42 Karakaya

İzmirli Sanatseverlere Çingne Şarkıları

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Serap Çiftçi, çingene şarkıları seslendirdi. İzmirli sanatseverlere '' Dünya Çingene Şarkıları '' seslendiren Serap Çiftçi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahne aldı. Sahnede 10 farklı çingene şarkılarını seslendirdi.

Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda konser veren ünlü opera sanatçısı Serap Çiftçi 'Dünya Çingene Şarkıları' konserleri kapsamında çingene şarkılarını İzmirli sanatseverler için seslendirdi.

HİNT, TÜRK, İTALYAN, YUNAN, ROMEN, BALKAN, ENDÜLÜS, RUS ÇİNGENE ŞARKILARINI SESLENDİRDİ

Ahmed  Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahne alan Serap Çiftçi, Endülüs, Balkan, Yunan, Romen, Rus, İtalyan, Hint ve Türk çingene şarkıları söyledi. Proje direktörlüğünü İlker  Kutlu Aktaş'ın yaptığı konserde ünlü oyuncu, komedi ustası  Asuman Dabak da konuk sanatçı olarak katıldı. Serap Çiftçi'ye sanat direktörlüğünü Uğur Sayınbatur'un üstlendiği Kültür Modern Brass Ensemble ve perküsyon sanatçısı  Hamdi Akatay eşlik etti. Birçok başrol üstlenen  Antalya Opera ve Balesi sanatçısı Mezzo Soprano Serap Çiftçi,  Viyana,  New York,  Washington, Ekvador,  Venezuela,  Moğolistan, Uganda, Namibiya,  Zambiya, Botswana ve  Ürdün konserlerinden sonra ilk defa  İzmir'de sahne aldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek