Reklamlar
Dünya 2017-06-16 16:53:54 Karakaya

İndiğiniz Yere Dikkat Edin

Afrika'ya gidiyorsanız mutlaka yanınıza kendisini özel koruyacak eşyalar almanız gerekmekte. Vahşi hayvanların bol olduğu bu ülkede gittiğiniz her yerde mutlaka bir vahşi hayvanı çıplak gözle kendinize yakın bir mesafede görme olasılığınız yüksek.

 

Aslanların sürüyle gezdiği Afrika kıtasında eğer bir aslan gördüyseniz mutlaka çevrede en az beş yetişkin aslan daha olacağını hesaba katın. Aslanlara karşı gelmektense bulunduğunuz aracın içinden asla çıkmayın. Kapıları açamadıkları gibi camları kırmayıda düşünmüyorlar fakat dışarı çıkmanız durumunda damarlarınızdan geçen kanın kokusunu alabilirler.

Yerleşim alanlarına çok yakın mesafede kendi av bölgelerini oluşturan aslan sürüleri sık sık insanlar ile karşı karşıya geliyor. Yüksek ses'den ve ateşden korktukları bilinsede çok kızdıklarında tüm tehlikeyi göze alarak saldırmayı hedefleyen aslanlara yaklaşmamak en doğru karar.

Afrika'da bulunan küçük bir havalimanında piste inen uçak karşısında aslan sürüsünü gördü. İçinde bulunan pilot ve yolcular uzun bir süre aslan sürüsünün gitmesini bekledi. Yaklaşık 10 tane olan aslanların gölgede serinlediğini gören uçak içindekiler uzun bir süre beklemek zorunda kaldı. Daha sonra karınları açıkmış olacakki gördükleri bir antilop sürüsüne doğru gitmesiyle uçak içindekiler rahat bir şekilde inerek bölgeden ayrıldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek