Reklamlar
Gündem 2017-04-13 14:24:10 Karakaya

İkiz Kardeşler İlk Madalyalarını Kazandı

Wushu sporu yapan ikizler ilk madalyalarını kazandı. 8 yaşında ki ikizler Berat ve Berkay, yarıştıkları iki kategoride de birinci ve ikincilik elde etti. Tek yumurta ikizleri olarak dünyaya gelen Berat ve Berkay, gelecekte milli takım da mücadele etmek istiyor.

Manisa'da bir yıldır wushu sporu yapan 8 yaşındaki ikiz kardeşler Berat ve  Berkay Korkmaz, okullar arası wushu il birinciliğinde ilk madalyalarını kazandılar. Berat iki kategoride birinci olurken,  Berkay bir birincilik bir de ikincilik elde etti.  Manisa'da işçi anne ve babanın tek yumurta ikizleri olan 8 yaşındaki Berat ve  Berkay Korkmaz kardeşler, wushu il birinciliğinde Şehzadeler  Murat Germen İlkokulu adına yarıştılar. 3. sınıf öğrencisi olan ikizlerden Berat kısa silah (daoshu) ve uzun silah (gunshu) kategorilerinde birincisilik kürsüsüne çıktı.

WUSHU SPORUYLA DERSLERİME DAHA İYİ KONSANTRE OLDUM BAŞARILAR GETİRDİM

Güney ekolünde (nanquan) birinci olan  Berkay ise kısa silah 32 formda (jianshu) ikinci sırayı aldı. Hedefinin gelecekte milli takımda yer almak olduğunu söyleyen kardeşlerden  Berkay Korkmaz, wushu sporuna başladıktan sonra derslerinde daha başarılı olduğunu belirterek, "Burada eğlenerek, spor yapıyorum. Ayrıca spor sayesinde yeni arkadaşlar edindim. Antrenörümüz  Yusuf Çetinkaya'ya teşekkür ederim" dedi.

DÜZENLİ ÇALIŞARAK TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMAK MİLLİ TAKIMA YÜKSELMEK İSTİYORUZ

Başta yaşıtları olmak üzere herkesi spor yapmaya davet eden Berat Korkmaz ise, "Amacımız düzenli çalışarak  Türkiye şampiyonlarında birinci olduktan sonra kardeşimle birlikte milli takıma yükselmek" diye konuştu.  Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü wushu antrenörü  Yusuf Çetinkaya, ikizlerin düzenli çalışmanın karşılığını aldıklarını belirterek "Sporda oldukları kadar derslerinde de başarılılar. İleride çok iyi yerlere geleceklerine inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek