Reklamlar
Magazin 2017-01-09 12:30:42 Karakaya

Helsinki 2017 Güzeline Irkçı Saldırı

Güzellik yarışmasını kazanan Nijerya asıllı adaya sosyal medya üzerinden ırkçı saldırılar yapıldı. Finlandiya Helsinki'de yapılan Miss Helsinki 2017 güzellik yarışmasında kazanan isme ülkesinde ve sosyal medya'da tartışma konusuna neden oldu.

 

Sephora Ikalaba katıldığı Helsinki Miss 2017 güzellik yarışmasında birinciliği alan isim oldu. Sosyal medya üzerinden takip edilen ülkesi Nijerya'da konu olan güzel Sephora'ya sosyal medya da bulunan bazı kullanıcılar ırkçı paylaşımlarıyla sataştı.

19 yaşında olan güzel model formda vücudu ve güler yüzüyle yarışmada ön plana çıktı. Güzelliğiyle jüriyi etkileyen Sephora Avrupa'nın ve ülkesi Nijerya'nın farklı görüşlerde tepkisini çekti.

Sosyal medya kullanıcıları güzel modele karşı ırkçı davranışlarda bulunarak paylaşımlarını sürdürdü. Jüriyi suçlayan sosyal medya kullanıcıları tercihin doğru olmadığını belirterek Sephora Ikalaba'yı maymuna benzeterek ırkçılık yaptılar.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Misafir
allah var bunun ırkçılıkla ne alakası var.genç kadın güzel değillll. bi yanındakilere bakkkkınnnn ya göz var nizam varrrr
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek