Reklamlar
Teknoloji 2016-12-29 09:15:26 Karakaya

Hayalini Gerçekleştiriyor

Facebook'un kurucusu Zuckerberg hayalini gerçekleştirmek üzere. Yapay zeka kodlamasında sona doğru yaklaşan Zuckerberg ev içinde bir çok alana ulaşmak için yaptığı bir yıllık yazılım son aşamada olduğunu ifade etti.

 

Sürekli Facebook üzerinde geliştirmeler yaparak kullanıcı sayısını yükselten Facebook yeni uygulamaları bu sefer evinizin içine kadar getirecek. 2017 yılında hayata geçirmeyi planladığı uygulamada yapay zeka kodlaması yapan Zuckerberg evin içinde tüm hareketleri uygulama ile ev sahibine bilgilendirecek.

Misafirler geldiğinde daha kapıyı çalmadan yapay zeka yüz tanıma sistemiyle kimin geldiğini bilgilendirecek. Evin içinde sürekli biriyle konuşacak olan ev sahibi yapılması gerekenleri sesli bir şekilde söyleyecek ve onlar hazırlanacak. Yüzeysel olarak tanıtım yapan Zuckerberg yapay zekanın kodlamasında son aşamaya geldiklerini ifade etti.

1 yıl süren çalışmanın emeği olan yapay zeka kodlamasında Zuckerberg yapay zeka'ya Jarvis ismi verdi. Iron Man filmin den tanıdığımız bu isim Tony Stark'ın da kullandığı ve tüm sorularına anında cevap veren yapay zeka Jarvis'in gerçekliğe uyarlanışı olarak adlandırılıyor. Iron Man filminde ki Jarvis gerçek oluyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek