Reklamlar
Hayat 2017-01-09 09:01:30 Karakaya

Hava Değişimi Grip Yaptı

Havaların ani değişimi vücut ısısının belirli bir düzeyde sabit tutulaması nedeniyle salgın kendisini gösterdi. Vücudun düşen direnci nedeniyle her üç kişiden biri grip vakasıyla karşı karşıya kaldı.

 

Soğuk algınlığı olarak bilinen hava yolu temasıyla yayılması çok ani olan grip herkesi doğrudan etkiliyor. Vücudu saran grip halsiz ve bitkin bırakarak belirli bir süre boyunca zor anlar yaşatıyor.

Sağlık personelleri son günlerde vatandaşların en çok grip nedeniyle acil servislere başvurduğunu belirterek ciddi oranda yurt genelinde bir salgın olduğunu belirttiler. Yetişkinlerde 3 il 5 gün süren toparlanma süreciyle vücudun kendisine geldiği grip sonrası ve öncesi vücut direnç toplaması için uzman hekimlerin tavsiye ettiği ilaçlar ve besinler tüketilmelidir.

Grip'e yakalanan bir insanın öncelikle uzman hekime başvurması gerekli görünen ilaçlar kullanılmalıdır. Hava ortamı değiştirilerek kullanılan eşyalar ve özellikle burun akışında kullanılan peçeteler çöp poşetlerine atılıp temas kesilmelidir. Grip olan bir insan mutlaka hijyen ortamında durmalıdır.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek