Reklamlar

Hamilelikte Diş Bakımı

Hamile kadınlar dokuz ay süren bu zorlu süreçte sağlıklarına çok dikkat etmelidir. Bebeğin sağlığı ve kendi sağlıkları için dokuz ay süren süreçte özellikle diş yapılarına da önem vermelidirler.

 

Anne karnında beslenen bebek bir çok ihtiyacı olan vitamin, mineral, gibi temel besinleri anne vücudundan alır. Anne vücudundan aldığı temel besinler ile eksilen temel değerleri yerine koymak için beslenme alışkanlığında diş yapısına takviye besinler tüketilmelidir.

Hamilelik döneminde mutlaka uzman bir hekime başvurması gereken hamile bireyler dokuz ay süren süreçte diş yapısına takviye sağlayacak besinleri ve değerleri öğrenmelidir. Diş çürüğü varsa mutlaka tedavi edilmeli aksi durumunda vücuda zarar veriyorsa çektirilmesi gerekmektedir.

Diş ve ağız bakımı hamilelik döneminde iki kat öneme çıkar. Sindirimin ağızda başlamasıyla bebeğe gidecek vitamin ve mineraller ilk olarak anne ağzında sindiriliyor. Diş etleri ve diş çürükleri asidik bir ortam oluşmasıyla ciddi enfeksiyonlar yaşanabilir. Mide bulantısıyla oluşan kusmalarda da anne ağız bakımında dişlerini fırçalamalı bol suyla gargara yapmalıdır.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek