Reklamlar
Gündem 2017-04-21 08:47:02 Karakaya

Halk Deprem Olacak Diye Dışarı Çıktı

Manisa'da yaşanan depremler sonrası halk paniğe kapıldı deprem olacak söylentisi ile dışarlara çıktı. Durumu AFAD, Kaymakamlık, Belediye ve Polis'e bildiren Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Tekin Aydın, bunun dedikodu olduğunu inanılmaması gerektiğini belirtti.

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi, deprem söylentisiyle panik dolu bir gece yaşadı.

MAHALLE MUHTARI DURUMU YETKİLİLERE BİLDİRDİ

Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Tekin  Aydın, "Deprem olacak" söylentisi üzerine vatandaşın tedirginlik yaşaması nedeniyle durumu kaymakamlık, belediye, polis ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine AFAD  Manisa İl Müdürü Bekir Şen mahalleye beraberinde bir ekip ile gitti.

DEDİKODU VE SÖYLENTİ İNANMAYIN

Şen, muhtar  Aydın ve mahalle sakinleri ile görüşerek, "Bunun dedikodu ve söylentiden ibaret olduğunu ve inanılmaması gerektiğini" söyledi.

BİRİLERİ DEPREM OLACAK DEMİŞ HALK PANİK YAŞADI EVLERİNE GİRMEDİ

Muhtar  Aydın, "Birileri evlerin kapılarını çalarak 'gece deprem olacak' demiş. Ardından vatandaşlar arasında yayılan söylenti mahallenin neredeyse tamamına yayıldı. Vatandaşların tedirginliği üzerine durumu ilgili yerlere bildirdim." diye konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİNE SAAT VERİP DEPREM OLACAK DENDİ

Bazı mahalle sakinleri de "Gece 22.00-22.30 saatlerinde deprem olacağını" duyduklarını, kulaktan kulağa dedikodunun hızla yayıldığını dile getirdiler.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek