Reklamlar
Gündem 2017-01-10 12:24:26 Karakaya

Güvenlik Güçleri Kış Yapılanmasını Çökertti

Türk Komandosu zorlu hava şartların da terör örgütü pkk'ya operasyonlar yapmayı sürdürüyor. Tunceli'de terör operasyonu yapan Türk Komandoları girilmesi zor denilen yere kar altında girerek operasyon yaptı.

 

 Geçen yıl 330 operasyonun yapıldığı Tunceli'nin kırsal alanlarında sert kayalıklarında girilmesi zor denilen yerlere Türk Komandoları girerek 105 teröristi etkisiz hale getirdi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin içinde 11 üst düzey pkk'lı olduğu da ifade edildi.

Teröristlerin kışı geçirmek için sığnak yaptığı bölgeleri tespit ederek operasyon başlatanTürk Komandoları kış üslenmesini bozguna uğratmayı başardı. Mağara ve sığnaklara girerek teröristleri etkisiz hale getiren güvenlik güçleri 40 ton mühimmat ve yiyecek malzemesini de ele geçirdi.

Yapılan kararlı operasyonlarla etkisiz hale getirilen teröristlerin şehir genelinden de temizlendiği bölgede huzurun sağlandığı ifade edildi. Terör örgütüne Türk Komandoları, Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri yaptıkları operasyonlarla Tunceli kış üslenmesini tamamen temizledi lojistik yapılanması çökertildi.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek