Reklamlar
Ekonomi 2016-11-10 08:49:49 Karakaya

Gelir Testine Girmek İstemeyen Ne Yapmalı

Devletin tüm vatandaşlarını sağlık güvencesi vermek için yaptığı genel sağlık sigortası gelir testi ile sağlanmaktadır. Sigortalı olarak çalışan ya da kurumdan emekli olan kişilerin genel sağlık sigortası sağlanmaktadır. Gelir testine girecek olan kişiler ise kuruma bağlı olarak gelirleri olmayanları kapsamaktadır. Gelir testine girerek sağlık yardımına hangi bedeli ödeyerek hizmetten faydalanabileceğini göstermektedir.

Devletin tüm vatandaşlarını sağlık güvencesi vermek için yaptığı genel sağlık sigortası gelir testi ile sağlanmaktadır.

Sigortalı olarak çalışan ya da kurumdan emekli olan kişilerin genel sağlık sigortası sağlanmaktadır. Gelir testine girecek olan kişiler ise kuruma bağlı olarak gelirleri olmayanları kapsamaktadır. Gelir testine girerek sağlık yardımına hangi bedeli ödeyerek hizmetten faydalanabileceğini göstermektedir.

Gelir testi yaptırmak istemeyenler ise kuruma verecekleri gelir testi yaptırmak istemediklerine ilişkin yazılı beyan üzerine asgari ücretin iki katı üzerinden prim ödeyerek genel sağlık yardımlarından kendileri ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler yararlanabilirler. Yani gelir testi yaptırmak istemeyen kişiler uygulamada olan sağlık sigortasını en yüksek seviyeden ödeyerek hizmetten faydalanırlar.

Bu kişinin tercihine bağlı olmaktadır. Gelir testi yaptırmak istemeyenleri devlet zorla bu teste tabi tutmamaktadır. Test yaptırmak istemeyenler de asgari ücretin iki katını ödemekle tabi bulunmaktadır. Bu tabiî ki kurumdan bir geliri olmayanlar için geçerli bir durumdur.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek