Reklamlar
Teknoloji 2017-06-16 16:55:46 Karakaya

En Küçük Youtuber

Son yıllarda popüler olmaya başlayan youtuberlık konusunda herkes kendi video kanalını açıp videolar çekerek para kazanmaya başladı. Ünlü video sitesi youtube kullanıcılarına sadece video izlemeyi değil artık video çekip para kazandırmayıda sağlayan büyük bir fenomen haline dönüştü.

 

Sosyal medya platformlarında tek olmayı başaran youtube kullanıcılarına para kazandıran tek sosyal medya platformu olarak biliniyor. Paylaşılan videoların izlenme oranına göre kanal sahibine bir pay veren youtube, ülkemizde ve diğer bir çok ülkede sayısız youtuberler ortaya çıkardı.

Yaş aralığı farketmeksizin video çekmek için kamera karşısına geçen herkes en doğal ve ilgi çekici video çekmek için yarışıyor. Ülkemizde de hatırı sayılır şekilde takipçi sayılarına ulaşan youtuberlar her gün saatlerce videolar çekerek takipçilerine ulaştırıyor.

Daha altı yaşında olmasına rağmen açtığı youtube kanalında kendisine alınan oyuncaklarını tanıtarak youtuberlığa adım atan Evan, yılda 1,5 milyon dolar kazanıyor. Ailesi ve soyadı gizli tutulan küçük çocuk her gün yeni bir oyuncağı tanıtarak yaptığı paylaşımları milyonlarca kişi tarafından izleniyor. Babasının prodüksiyon sahibi olmasıyla video çekim kalitesi oldukça yüksek olan Evan, youtube'den yılda 1,5 milyon dolar kazanıyor.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek