Reklamlar
Spor 2017-06-09 17:21:22 Karakaya

En Çok Kazanan R.Madrid Oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi mücadelesi 1956 senesinde başladı ve günümüze gelene kadar ismini değiştir. 1955 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası olarak anılan UEFA Şampiyonlar Ligi 1993 senesinden itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi olarak anılmaya başlandı. Geçen senelerde Avrupa'nın ve dünyada en çok takip edilen organizasyon UEFA Şampiyonlar Ligi her yıl nefes kesen mücadelelere ev sahipliği yapıyor.

 

Muhteşem geri dönüşlerin, başladığı gibi biten maçların yaşandığı Şampiyonlar Ligi'nde Türk takımları da geçmiş yıllarda tarih yazdı. Galatasaray, Fenerbahçe, Göztepe takımları Avrupa'da yazdıkları destanlar ile anılıyor. Avrupa kupalarında ilk yarı final heycanı yaşatan Efsane Göztepe ve UEFA Avrupa Şampiyonası kupasını ve UEFA Süper kupayı aynı sene müzesine götüren Galatasaray, Şampiyonlar Liginde çeyrek final mücadelesi veren Fenerbahçe, Grup maçlarında 11 puan topladı ezeli rakibinden şampiyonlar liginde daha çok puan toplamayıda başardı.

UEFA Şampiyonlar Liginde en çok kazanan takım R.Madrid olurken R.Madrid'e karşı kupa kazanan tek Türk takımıda Galatasaray oldu. Oynadığı final maçlarında kazanmayı başaran R.Madrid son 4 sezon da 3 Şampiyonlar Ligi kupası kazandı ve 12 Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götürdü.

Şampiyonlar Ligini en çok kazanan R.Madrid'den sonra sıralamada AC Mılan takımı yer alıyor. 7 kez kupayı müzelerine götüren AC Mılan takımı uzun zamandır şampiyonlar liginde mücadele veremiyor.  Nefes kesen mücadelelere ev sahipliği yapan Avrupa'nın en büyük organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligin de gelecek sezonun favori takımıda R.Madrid.

FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek